Wyniki 1 rundy Formuły E w Arabii Saudyjskiej

Za nami pierwszy wyścig tego sezonu Formuły E. Jak ktoś nie zna zasad tej serii, to tutaj znajdzie post wyjaśniający podstawy. Wygrał Sam Bird, który do wyścigu startował z piątego pola. Zawodnik zespołu Virgin idealnie wybrał momenty na korzystanie z trybu ataku, żeby się przebijać przed swoich przeciwników.

W sobotę druga runda. Start o godzinie 13:00. Transmisja w Eurosport i TVN Turbo.

Alexander Sims w BMW startował z pole position przed zawodnikami Mercedesa. Stoffel Vandoorne przed Nickiem De Vries. Dla srebrnych strzał był to pierwszy wyścig w Formule E.

Po starcie w czołówce nie mieliśmy żadnych zmian. W piątej minucie z wyścigu odpadł Sebastien Buemi. Po pierwszym wykorzystaniu trybu ataku Sam Bird przebił się na czwartą pozycję.

Felipe Massa mocno uderzył tylną osią w bandę, próbując aktywować tryb ataku. Na szczęście dla Brazylijczyka obyło się bez awarii.

Na 16 minut przed końcem z wyścigu odpadł Jean Eric Vergne. W tym samym momencie na 3 pozycję awansował Bird, który dzięki trybowi ataku awansował przed Nicka De Vriesa.

Stoffel Vandoorne zaatakował Simsa na 15 minut przed końcem, a w tym samym momencie Bird zaatakował go i ostatecznie kierowca Mercedesa awansował na prowadzenie, a Sims w BMW spadł na czwarte miejsce, ponieważ wyprzedził go jeszcze Loterer w swoim Porsche.

Na 10 minut przed końcem Bird wyprzedza Vandoorna i obejmuje prowadzenie. Cztery minuty później na torze pojawia się samochód bezpieczeństwa. Daniel Abt rozbił się o bandy a części jego bolidu, zostały na torze.

Wyścig wznowiono na 2 minuty przed końcem. Loterer awansował jeszcze przed Vandoorna przed końcem. Sam Bird wygrywa wyścig z zespołu Envision Virgin Racing. Drugi Loterer w Porsche, a trzeci Vandoorne z Mercedesa.