Kubica raczej nie weźmie udziału w testach po GP Abu Zabi

W zeszłym tygodniu pojawiło się dużo plotek dotyczących Roberta Kubicy i zespołu Racing Point. Polak miał z nimi podpisać kontrakt, oczywiście dotyczący bycia kierowcą testowym, czy też rezerwowym.

Jednym z ważnych punktów poszukiwań nowego pracodawcy dla Roberta przez Orlen było znalezienie takiego miejsca dla Kubicy, które pozwoli mu się sprawdzić za kierownica inne bolidu niż Williamsa. Racing Point zaprezentował dziś swój skład kierowców na posezonowe testy, jakie odbędą się zaraz po zakończeniu Grand Prix Abu Zabi. Okazuje się, że będą to podstawowi kierowcy zespołu, czyli Lance Stroll i Sergio Perez.

Zespół nie zdecydował się na sprzedanie sesji testowych innemu kierowcy. Na dodatek Robert do końca roku jest zakontraktowany przez Williamsa, więc jeśli Kubica miałby się pojawić na torze w barwach innej ekipy, to musiałoby dojść do jakiegoś porozumienia z jego obecnym zespołem.

Williams potwierdził, że nikt nie wystąpił z taką prośbą. Zespół Haas również jest zainteresowany Robertem w roli kierowcy pracującego w symulatorze. Jeszcze nie podali, kto w ich zespole będzie brał udział w testy, ale prawdopodobnie to również będą kierowcy zakontraktowani na przyszły sezon.