Giovinazzi zostaje w Alfa Romeo - oficjalnie potwierdzony

Zespół Alfa Romeo oficjalnie potwierdził, że Antonio Giovinazzi pozostanie ich kierowcą wyścigowym w sezonie 2020. Tym samym skład zespołu nie zmieni się w kolejnym sezonie. Kimi Raikkonen również zostaje. Informacja pojawiłą się już na stronie zespołu

Antonio Giovinazzi: "Bardzo się cieszę, że zostaję w zespole na rok 2020. Jestem wdzięczny za niesamowity poziom wsparcia, jakie otrzymałem w moim pierwszym pełnym sezonie w Formule 1. W tym roku wiele się nauczyliśmy i jestem przekonany, że w przyszłym sezonie możemy zrobić duży krok naprzód. Nie będę już żółtodziobem, więc nie będzie dla mnie żadnych wymówek: Chcę być konkurencyjny od samego początku mistrzostw i odwdzięczyć się zaufaniu, jakim obdarzył mnie zespół".

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG: "Antonio spisał się naprawdę dobrze w tym roku i jestem niezmiernie zadowolony, mogąc potwierdzić, że pozostanie w Alfa Romeo Racing do 2020 roku. Sposób, w jaki zintegrował się z zespołem i konsekwentnie poprawiał się przez cały swój pierwszy pełny sezon w sporcie, jest bardzo obiecujący i nie możemy się doczekać, aż uwolnimy jego pełny potencjał, kontynuując naszą wspólną pracę."