Mercedes w Formule E, właśnie ogłosili skład

Mercedes, jak i inni producenci z roku na rok coraz przychylniejszym okiem spoglądają na Formułę E. Fabryczny zespół Mercedesa już od dawna było wiadomo, że planuje rozpocząć starty w tej serii, a dziś zaprezentował swoje nowe barwy oraz skład kierowców.

Stoffel Vandoorn, który już startuje w tej serii, został wybrany przez niemiecki zespół, a dołączy do niego lider Formuły 2 Nyck de Vries. Ten pierwszy wypadł z McLarena po zeszłym sezonie, a dla drugiego mimo pewnego mistrzostwa F2 nie ma miejsca w Formule 1. Trochę to smutne, że najlepsi kierowcy automatycznie nie lądują w najlepszej serii wyścigowej.

Zespół Formuły E ma liczyć na wsparcie swojego starszego brata z F1. Rozwojem i budową silnika elektrycznego zajmuje się wydzielona jednostka.

Na pewno jest to dla nich nowe wyzwanie, ale jeśli podejdą do tematu tak samo, jak do powrotu do Formuły 1, to na pewno czekają na nich same sukcesy.

W nowym sezonie Formuły E ścigać będą się między innymi takie zespoły jak Porsche, BMW, Mercedes, Nissan, Jaguar i Audi. Czas powoli zainteresować się tą serią ;-)