Mick Schumacher weźmie udział w testach młodych kierowców

Mick Schumacher w tym sezonie jeździć będzie w Formule 2 w zespole Prema. Niemiec pomimo tego, że mocno był kojarzony z awansem do Formuły 1 po zdobyciu tytułu mistrzowskiego rok temu w Europejskich Mistrzostwach Formuły 3 wybrał powolne zdobywanie doświadczenia i przygotowywanie się do nieuniknionego chyba awansu.

Auto Bild donosi, że młody Schumacher po Grand Prix Bahrajnu weźmie udział w testach młodych kierowców za kierownicą bolidu Alfa Romeo. Na tym samym torze w ten weekend zobaczymy go w pierwszej rundzie Formuły 2, którą w tym roku w Polsce będzie transmitował Polsat Sport.

Jedyny dotychczasowy kontakt z bolidem Formuły 1 to test, a w zasadzie przejazd pokazowy bolidem ojca z 1994 roku. Wtedy to Mick pojawił się na torze Spa-Francorchamps za kierownicą Benettona B194.

Niemiec w tym roku podpisał kontrakt z akademią młodych kierowców Ferrari. Dlatego też dzięki ich współpracy z Alfa Romeo ten test będzie możliwy. Możliwe, że przed końcem roku pojedzie też w Ferrari na testach opon.

Charles Leclerc również debiutował w Sauberze, a w tym roku dołączył do Ferrari. Schumacher jednak musi jeszcze dużo pokazać w tym roku, żeby wykonać kolejny krok. Samo nazwisko tu na pewno nie pomoże.

Aktualizacja: Ferrari potwierdziło, że 2 kwietnia Mick Schumacher poprowadzi Ferrari, a 3 kwietnia bolid Alfa Romeo