Top Ad unit 728 × 90

 

Mick Schumacher weźmie udział w testach młodych kierowców

Mick Schumacher w tym sezonie jeździć będzie w Formule 2 w zespole Prema. Niemiec pomimo tego, że mocno był kojarzony z awansem do Formuły 1 po zdobyciu tytułu mistrzowskiego rok temu w Europejskich Mistrzostwach Formuły 3 wybrał powolne zdobywanie doświadczenia i przygotowywanie się do nieuniknionego chyba awansu.

Auto Bild donosi, że młody Schumacher po Grand Prix Bahrajnu weźmie udział w testach młodych kierowców za kierownicą bolidu Alfa Romeo. Na tym samym torze w ten weekend zobaczymy go w pierwszej rundzie Formuły 2, którą w tym roku w Polsce będzie transmitował Polsat Sport.

Jedyny dotychczasowy kontakt z bolidem Formuły 1 to test, a w zasadzie przejazd pokazowy bolidem ojca z 1994 roku. Wtedy to Mick pojawił się na torze Spa-Francorchamps za kierownicą Benettona B194.

Niemiec w tym roku podpisał kontrakt z akademią młodych kierowców Ferrari. Dlatego też dzięki ich współpracy z Alfa Romeo ten test będzie możliwy. Możliwe, że przed końcem roku pojedzie też w Ferrari na testach opon.

Charles Leclerc również debiutował w Sauberze, a w tym roku dołączył do Ferrari. Schumacher jednak musi jeszcze dużo pokazać w tym roku, żeby wykonać kolejny krok. Samo nazwisko tu na pewno nie pomoże.

Aktualizacja: Ferrari potwierdziło, że 2 kwietnia Mick Schumacher poprowadzi Ferrari, a 3 kwietnia bolid Alfa Romeo


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.