Prezentacja Williamsa FW42, bolid Kubicy na sezon 2019


Powoli zbliżamy się do niesamowicie emocjonującego dla nas wszystkich sezonu Formuły 1. Po ośmiu latach do ścigania wraca Robert Kubica. Dziś jego zespół zaprezentował nowe malowanie bolidu FW42. Na sam bolid będziemy musieli poczekać do prezentacji na testach zimowych.

Zespół ma nowego oficjalnego sponsora ROKiT Williams Racing to oficjalna nazwa zespołu. ROKiT to firma związana z branżą telekomunikacyjną, przede wszystkim koncentruje się na telefonach komórkowych.

Jednym z głównych sponsorów jest też polski Orlen, który wsparł tym samym kandydaturę naszego kierowcy.

W Williamsie w sezonie 2019 będzie jeździł oczywiście Robert Kubica i George Russel. Obaj zawodnicy praktycznie debiutują w Formule 1 nawet Robert pomimo dużego doświadczenia w wywiadach twierdził, że po tak długiej przerwie jest to dla niego nowy start.

Jest to też nowy start dla samego zespołu, który od 2014 roku po równi pochyłej spada w klasyfikacji konstruktorów. Ostatni sezon skończyli na ostatniej pozycji i od startu sezonu kierowcy narzekali na to jak trudną w prowadzeniu dla nich konstrukcję przygotował Williams. W tym roku wszyscy liczymy na to, że wraz z Kubicą wrócą do walki w środku stawki, a ta na pewno będzie zacięta.

Pierwsza tura zimowych testów będzie miała miejsce od 18 do 21 lutego, natomiast druga od 26 lutego do 1 marca. Jutro zobaczymy nowy bolid zespołu Renault.

Post aktualizowany. Zdjęcia będą dodawane w momencie prezentacji.

Bolid po raz pierwszy zobaczycie w filmiku poniżej