Prezentacja Toro Rosso Honda STR14

Zespół Toro Rosso zaprezentował dziś swój bolid na sezon 2019. Tegoroczna konstrukcja nosi oznaczenie STR14 i jest napędzana silnikiem Hondy. Za kierownicą zasiądą Danił Kvyat, który powraca do Formuły 1 po dwóch latach po tym jak został zdegradowany z Red Bulla, a później wyrzucony z Toro Rosso. Alexander Albon będzie jego nowym parterem.

Toro Rosso zostało przy zeszłorocznym malowaniu. W internecie krążyły plotki o zmianach po tym jak opublikowano zdjęcia kierowców w ciemniejszych kombinezonach niż w zeszłym sezonie. Ostatecznie malowanie nie uległo większym zmianom.

W tym roku Red Bull również będzie korzystał z Hondy, więc po raz pierwszy Japończycy będą mieli obsługiwać dwa zespoły. To oznacza, że będą robili większe postępy, ale w tym samym czasie Toro Rosso może być wykorzystywane jako królik doświadczalny jeśli chodzi o testowanie silników. W 2018 roku zajęli przedostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej, więc w tym roku muszą celować w lepszy wynik. Czym im się to uda, czas pokaże.

Jak podoba wam się nowa konstrukcja? Zapewne wszyscy i tak czekacie na dzisiejszą prezentację Williamsa ;-)