Prezentacja Renault RS19 na sezon 2019

Przed jutrzejszym dniem prezentacji, w którym aż trzy zespoły pokażą swoje bolidy, dzisiaj tylko poznamy nowe malowanie zespołu Renault. Oczywiście jak to stało się tradycją w tym sezonie zespoły do zeszłorocznych konstrukcji montują nowe przednie skrzydło i malują w nowe barwy... Ostatecznie jednak na samej prezentacji tak było, ale Renault opublikował grafiki nowej konstrucji RS19. Którą możecie zobaczyć na zdjęciach i filmikach w poście.

Francuzi kontynuują swój projekt startów w Formule 1 i z każdym rokiem ich cel jest trudniejszy do osiągnięcia. Rok temu zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów, w tym roku będą celować w podium. Poniżej filmik pokazujący ich dotychczasowe starania.Dlatego też postanowili z Red Bulla ściągnąć Daniela Ricciardo, który trochę ryzykując opuścił swój dotychczasowy zespół obawiając się jednostki napędowej Hondy. Chociaż szczerze mówiąc jednostka Renault w zeszłym roku też nie była dla niego zbyt szczęśliwa.

Carlos Sainz opuścił Renault, a na drugim miejscu pozostał Nico Hulkenberg. Doświadczony Niemiec będzie musiał pokazać w tym roku charakter jeśli chce pozostać dłużej w Formule 1. Do tej pory w swojej karierze nie osiągnął wiele, a jeśli nowy kolega go pokona to za rok może już dla niego nie być miejsca.

Oto nowe malowanie Renault: