Top Ad unit 728 × 90

 

Opony na testy zimowe 2019

Oficjalny dostawca opon Pirelli zgodnie z nowym regulaminem w tym sezonie zredukował listę dostępnych mieszanek z siedmiu do pięciu. Zmiany mają pomóc nowym fanom i tym powracającym wraz z Kubicą zrozumieć na jakich oponach jedzie aktualnie dany zawodnik.

Normalnie na każdy wyścig nominowane są trzy mieszanki z pięciu i zawsze będą one oznaczone tak samo. W rzeczywistości mamy pięć poziomów twardości, ale na każdym wyścigu będą trzy - biała twarda, żółta pośrednia i czerwona miękka.

Na testach zobaczymy jednak wszystkie pięć. Oznaczone od najtwardszej jako C1, C2, C3, C4 i C5. O ironio trudno byłoby je odróżnić gdy mamy tylko trzy malowania, dlatego też białe C1 i C2 będą różnić się białymi paskami, tak samo C4 i C5 czerwonymi. Wszystko dobrze prezentuje grafika powyżej.

Nie wiem czy te zmiany tak naprawdę ułatwią odbiór fanom. Bo teraz będą niby trzy mieszanki, ale i tak przed wyścigami dowiemy się czy na wyścig zabierane będą C1,C3 i C4 czy C2, C3 i C4....
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.