Segregator newsów F1 - 17.8.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Poor recent pace helped Ferrari identify weaknesses (F1i)
Ostatnia słaba forma i spadek Ferrari w klasyfikacji konstruktorów za Red Bulla podobno pomógł im zidentyfikować problem z bolidem. Vettel nie chciał wchodzić w szczegóły, ale powiedział, że miał duży problem z zbalansowaniem bolidu w ostatnich dwóch Grand Prix.

Problem znany, tylko czy Ferrari będzie w stanie go rozwiązać?

Smedley: Arguments against F1 radio communication 'inane' (Motorsport)
Były inżynier Massy twierdzi, że zakaz komunikacji radiowej był chory. Wszyscy chcą wrócić do Formuły 1 jaka już po prostu nie istnieje.

Could electronic detection systems end F1's track limits debates (James Allen on F1)
O tym jak limity torów powinny być sprawdzane elektronicznie, tak żeby nie było wątpliwości i sędziowie dzięki temu mieliby nawet mniej pracy.

Moim zdaniem prostym rozwiązaniem jest upewnienie się, że za tarkami nawierzchnia ma mniejszą przyczepność niż na asfalcie i dzięki temu nikt nie będzie chciał wyjeżdżać..

Fernando Alonso: why I race (McLaren)
Hiszpan napisał dlaczego tak bardzo lubi się ścigać, chyba po raz kolejny chce nas upewnić, że nie stracił jeszcze woli walki i jak dostanie szybszy bolid to powalczy o wygrane.

Zdjęcie dnia: James Hunt - Hesketh 308B - 1975 GP Niemiec (Nürburgring):

Adrian Newey w symulatorze Red Bulla

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.