Segregator newsów F1 - 15.8.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Fernando Alonso calls for 'consistency' in Formula One rules (ESPN)
Hiszpan wzywa do zachowania konsekwencji, jeśli chodzi o ustalanie zasad w Formule 1. Przeważnie jest coś zmieniane, a potem wracamy się do tego co było dwa tygodnie, miesiące lub lata temu.

Męczy już słuchanie inżynierów, którzy przed każdą sesją muszą tłumaczyć, co tym razem wolno, a czego nie wolno... Nie ułatwi to życia tylko zespołom i kierowcom, ale też wszystkim fanom śledzącym F1.

Engine helped Red Bull halve gap to Mercedes (Autosport)
O mało co Red Bull nie odszedł z F1 ponieważ nie miał silnika na ten sezon, a teraz mocno chwali Renault, ponieważ to dzięki nowym jednostkom napędowym strata do Mercedesa się zmniejszyła. Już pokonanie Ferrari jest niesamowite i Christian Horner nie może doczekać się nowego silnika na przyszły sezon.

'F1 car changes in 2017 could turn the grid on its head' (Sky)
Zmiany w przyszłym sezonie nie tylko wymieszają stawkę z powodu różnego poziomu przygotowania poszczególnych zespołów. Kierowcy będą musieli włożyć w prowadzenie bolidów dużo więcej siły i energii. Ich przygotowanie fizyczne na pewno będzie miało wpływ na wytrzymywanie trudów wyścigów. Dużo większe przeciążenia w zakrętach sprawią, że może znowu zobaczymy zawodników, którzy wychodzą wykończeni z bolidów po 2 godzinnym wyścigu.

Walka na torze
W Mercedesie najważniejsze hasło przed startem każdego wyścigu to nie rozbić się. Zobaczcie poniżej jak zawodnicy F4 z zespołu Carlin Racing zaczęli się bić po wypadku...


Zdjęcie dnia: Stefan Johansson kończy wyścig o GP Niemiec w 198 roku swoim McLarenem MP4/3 na 2 pozycji, na 3 kołach.
Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.