Segregator newsów F1 - 14.8.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.

Andrew Green o bolidach na sezon 2017 (CyrkF1)
Pojawił się bardzo ciekawy wywiad z dyrektorem technicznym zespołu Force India, Andrew Greenem na temat zmian reguł technicznych w Formule 1 na sezon 2017. I tego, jak one wpłyną na nowe bolidy.

Lewis Hamilton: 'Awesome' to win over doubters (ESPN)
Brytyjczyk opowiada jakie to wspaniałe uczucie pokazać wszystkim hejterom, że jest styl życia nie ma negatywnego wpływu na jego wyniki w Formule 1. Jego życie poza paddokiem było mocno powiązywane z trudnym startem do sezonu 2016.

Oczywiście, start do sezonu był trudny, ale jak spojrzymy na to, ile miał problemów technicznych to jego obecna pozycja w klasyfikacji kierowców jest naprawdę niesamowitym wynikiem.

Rule changes add edge to 2016 - Hamilton (Autosport)
Lewis troszkę obawia się, że Mercedes nie będzie dominował w przyszłym sezonie. Ostre zmiany regulaminowe mogą pozwolić dostawcom jednostek napędowych na duże zmiany, ponieważ już nie będzie tokenów, więc Ferrari, Honda i Renault mogą powrócić do walki w przyszłym roku.

Dodatkowo Red Bull, czy McLaren mogą nagle stworzyć bardzo mocne aerodynamicznie konstrukcje, więc Hamilton chce wykorzystać obecny potencjał Mercedesa póki może. Nigdy nie wiadomo co przyniosą kolejne lata.

Felipe Nasr prowadzi rozmowy z Haas F1 Team (Brazylijska prasa)
Według prasy z Brazylii Felipe Nasr może zająć w przyszłym roku miejsce Estebana Gutiereza w składzie zespołu Haas. Trudno określić, czy informacja ta to tylko część sezonu ogórkowego w Formule 1, czy realna opcja.

Zdjęcie dnia: Jean Alesi - Sauber C17 - 1998 - GP Belgii (Spa-Francorchamps)