Już za miesiąc premiera F1 2016

Formuła 1 od lat rozpala wyobraźnię milionów fanów motoryzacji. Już za miesiąc każdy będzie mógł wcielić się w kierowcę tych najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wyścigów samochodowych. Wydawnictwo Techland, oficjalny partner firmy Koch Media na rynku polskim, ma przyjemność ogłosić wielki powrót gry F1(tm). Premiera tytułu przewidziana jest na 19 sierpnia tego roku.

Gra F1(tm) 2016 dostępna będzie na platformę PC w cenie 199,90 zł oraz na konsole PS4 i Xbox One w cenie 259,90 zł.

F1 2016 to jedyna oficjalna gra najbardziej prestiżowego na świecie cyklu międzynarodowych wyścigów samochodowych. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Codemasters, specjalizujące się w grach tego typu, utożsamiane z wysoką jakością dostarczanych gier.

W F1 2016 na graczy czeka szereg usprawnień względem zeszłorocznej edycji. Przywrócono m.in. tryb kariery, który teraz będzie trwał aż 10 sezonów. Gracze będą mieli do dyspozycji nowe opcje, takie jak zaktualizowany system usprawnień bolidu, możliwość personalizacji własnego kasku, czy rozgrywanie wyścigów o różnych porach dnia. Ponadto w grze znajdą się wszystkie teamy i trasy z trwającego sezonu 2016. Wśród 11 zespołów, nie zabraknie więc, debiutującego w tym roku Haas F1 Team, a do 20 torów dołączy uliczny tor w Baku, na którym 19 czerwca rozegrano pierwsze, historyczne Grand Prix.

"Znak Codemasters od lat kojarzy się miłośnikom wyścigów z kultowymi produkcjami. Studio jest jednym z liderów jeśli chodzi o gry tego gatunku. Jak nikt inny zna również tematykę Formuły 1, bo jest w posiadaniu oficjalnej licencji organizacji od 2009 roku" - komentuje Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland, Tomasz Gawlikowski.***
O firmie Techland
Techland to wiodący niezależny deweloper, dystrybutor i wydawca gier. Założona w roku 1991 firma znana jest przede wszystkim z takich produkcji jak Dead Island i Dead Island Riptide, seria Call of Juarez, oraz Dying Light. Dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii Techland tworzy najwyższej klasy gry na Windows PC, PlayStation 4, Xbox One, Linux, Mac OS X, Android i iOS. Techland składa się z czterech oddziałów w Warszawie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz w kanadyjskim Vancouver. Więcej informacji na oficjalnej stronie http://techland.pl/