Aston Martin partnerem Red Bulla

Aston Martin prawdopodobnie dziś ogłosi rozpoczęcie współpracy technologicznej z zespołem Red Bulla. Już w zeszłym sezonie pojawiło się dużo plotek dotyczących dołączenia Aston Martina do Formuły 1, ale z zespołem Force India.

Red Bull pomimo wielkich sukcesów w Formule 1 przez wielu nie był traktowany poważnie. Brak faktycznego producenta samochodów powiązanego z zespołem miał na to duży wpływ. Aston Marcin planował połączyć się z Red Bullem w zeszłe lato, ale ten nie sfinalizował umowy dotyczącej dostaw jednostek napędowych przez Mercedesa. Dlatego też Aston skupił się na zespole Force India.

Na ten moment trudno powiedzieć jakie będą efekty tej współpracy. Aston Martin oczywiście nie zostanie nowym dostawcą jednostek napędowych, ale może wesprzeć Red Bulla w innych dziedzinach, mając wiele lat doświadczenia w dziedzinie motoryzacji. Co ciekawe 5% akcji Astona posiada Mercedes, Adrian Newey bierze udział w projektowaniu ich nowego samochodu. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Red Bulla, to za rok mogą mieć silniki Mercedesa.