Top Ad unit 728 × 90

 

Nowe kwalifikacje dopiero od GP Hiszpanii?

Pewnie wiecie już, że w Formule 1 od GP Australii miał pojawić się nowy format kwalifikacji. Bernie Ecclestone potwierdził, że nie są jeszcze przygotowani na nowy format eliminacji.

Zespół techniczny musi przygotować oprogramowanie, które będzie wspierać eliminowanie zawodników co 1,5 minuty, a FOM odpowiednie grafiki, które pokazałyby widzom przed telewizorami co dzieje się na torze.

Dodatkowo pojawiły się inne pytania. Co jeśli pod koniec, którejkolwiek z części kwalifikacji pojawi się czerwona flaga? Na żadnym z torów zawodnicy w 2 minuty nie zdołają przejechać okrążenia wyjazdowego i jednego na czas.

Zmiana w połowie sezonu też nie jest idealnym rozwiązaniem, ale mieliśmy już takie w przeszłości.
Możliwe, że format ten będzie jeszcze dopracowany i wprowadzony dopiero od sezonu 2017. Na dodatek nie wiem, czy wszyscy nawet zagorzali fani od pierwszego wyścigu znają na pamięć wszystkie nowe zasady związane z kwalifikacjami jak i oponami.


Szczegóły nowych kwalifkacji znajdziecie tutaj

Aktualizacja: W kwalifikacjach wprowadzono kolejne zmiany - opisane są one tutaj
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.