Top Ad unit 728 × 90

 

Kalendarz prezentacji bolidów F1 na sezon 2016

Dziesięć lat temu, aktualni wtedy mistrzowie Formuły 1, Renault - pokazali swój nowy bolid w Monte Carlo. Niesamowity pokaz, malowanie, sponsorzy, sama lokalizacja, to było coś na co czekało wielu fanów.

W 2016 roku Renault wraca do Formuły 1, jako zespół fabryczny. Ich prezentacja odbyła się w Paryżu, a nowy bolid nawet nie został zaprezentowany. Pokazano nam zeszłoroczną konstrukcję w nowym malowaniu, które nawet nie pojawi się w takiej samej formie w Australii...

Co najmniej pięć zespołów swoje bolidy zaprezentuje już na testach, organizująć 5 minutowe sesje zdjęciowe z samego rana na Circuit de Catalunya.

Gdzie podziały się te wielkie prezentacje? Wszystkiemu winny kryzys ekonomiczny. Mniejsze zainteresowanie sponsorów. W 2010 mieliśmy mieć połączoną prezentację wszystkich teamów, ale oczywiście, ostatecznie nie doszło do porozumienia.

Dodatkowo możliwość pokazania swoich konstrukcji szybko milionom fanów w internecie zmieniła sposób myślenia zespołów. Nie muszą już zapraszać dziennikarzy i znanych osób na prezentacje. Fani znajdą w internecie zdjęcia w ciągu kilku sekund.

Pierwsze testy 22 lutego, a przedtem czeka nas jeszcze kilka prezentacji:

L.P.ZespółBolidSilnikData i miejsce prezentacji
1.Renault Sport Formula One TeamRS16Renault3 lutego Paryż
2.Scuderia Ferrari667Ferrari19 lutego - Internet
3.Red Bull RacingRB12Tag Heuer17 lutego - Londyn - nowe malowanie
4.McLarenMP4-31Honda21 lutego - Internet
5.Mercedes AMG PetronasF1 W07 HybridMercedes22 lutego - testy
6.Williams Martini RacingFW38Mercedes22 lutego - testy
7.Manor RacingMRTMercedes22 lutego - testy
8.Haas F1 Team?Ferrari22 lutego - testy
9.Sahara Force IndiaVJM09Mercedes22 lutego - testy ?
10.Scuderia Toro RossoSTR11Ferrari22 lutego - testy ?
11.SauberC35FerrariDruga sesja testowa
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.