Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź GP Monaco 2015

W ten weekend Formuła 1 wraca na ulice Monte Carlo. Szósta runda tegorocznych mistrzostw świata. Nico Rosberg po raz pierwszy w tym roku pokonał Lewisa Hamiltona dwa tygodnie temu w Hiszpanii i teraz będzie chciał to powtórzyć. Niemiec w Monaco wygrał w ostatnich dwóch sezonach, teraz liczy na hat trick.

Rok temu, to właśnie tutaj oglądaliśmy jeden z bardziej kontrowersyjnych momentów sezonu 2014. Oczywiście chodzi mi o kwalifikacje i "pomyłkę" Rosberga w Q3. Niemiec uzyskał najlepszy czas w trakcie swojego pierwszego przejazdu, a w drugim gdy Lewis go pokonał w pierwszym sektorze popełnił błąd i pojechał prosto w Mirabeau. Nad torem pojawiły się żółte flagi, a Lewis nie mógł dokończyć swojego szybkiego okrążenia.

Hamilton na pewno będzie chciał zakończyć serię sukcesów Rosberga w Monaco i pewnie wolałby powiększyć nad nim swoją przewagę w klasyfikacji kierowców. Ich walka na tym prestiżowym torze będzie zapewne bardzo ciekawa, ale nie można wykluczyć, że wynik wyścigu poznamy już w sobotę po kwalifikacjach.

Na dobry rezultat liczą tutaj też Fernando Alonso i McLaren. Gorszego początku sezonu jeszcze nie mieli w historii. Pięć wyścigów za nimi, a nie zdobyli jeszcze nawet jednego punktu. Oczywiście nie ma co liczyć tutaj na jakieś wielkie zmiany, ale Honda ciągle wprowadza poprawki do jednostki napędowej, a sam tor w Monaco zawsze może zwiastować pewne niespodzianki.

Przed tegorocznym wyścigiem wprowadzono kilku zmian na torze w Monaco. Wymieniono 60% nawierzchni w tym alei serwisowej, prostej startowej, okolic basenu i wjazdu do tunelu. Tor stał się mniej wyboisty oraz bardziej przyczepny. Jest on też krótszy o 3 metry. Zmiana ta wynika z przestawienia kilku barier.

Czasy okrążeń powinny się poprawić w porównaniu do zeszłego sezonu. Oznacza to, że o błędy na tym wspaniałym ulicznym torze będzie jeszcze łatwiej.

GP Monaco 2015:

Czwartek 21 maja:
10:00 – 1 trening
14:00 – 2 trening

Sobota 23 maja:
11:00 – 3 trening
14:00 –  kwalifikacje

Niedziela 24 maja:
14:00 –  wyścig

[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.