Raikkonen i Rallycross, czy wyścigi długodystansowe? Czemu nie

Kimi Raikkonen, tego Pana chyba przedstawiać nie trzeba. Fin przyznał, że w przyszłości chciałby spróbować Rallycross`u i wyścigów długodystansowych.

Tak, tak, to nie żart. Co prawda jeżeli chodzi o WEC, to Kimi jest zainteresowany głównie wyścigiem 24h Le Mans.

Obecny kierowca Ferrari już cztery lata temu opuścił Formułę 1 na rzecz WRC oraz NASCAR.

Kimi przyznaje, że Rallycross cieszy się aktualnie dużym zainteresowaniem, przyciągnął do siebie między innymi Pettera Solberga (byłego Mistrza Świata WRC), Jacquesa Villeneuve’a (byłego Mistrza Świata F1), czy Mattias`a Ekstrom`a (byłego Mistrza DTM)

"Rallycross wygląda na dobrą zabawę i byłoby bardzo miło tego spróbować. Sport ten jest bardzo podobny do rajdów z tą różnicą, że tutaj ścigasz się bezpośrednio z kierowcami. Oczywiście byłem bardzo zadowolony ze startów w WRC. Jest to bardzo trudny sport i wielkie wyzwanie."

"Myślę, że to dobry pomysł, aby próbować nowych rzeczy, bo zawsze można nauczyć się czegoś nowego., a poza tym - to świetna zabawa." - dodał kierowca stajni z Maranello.

Tak jak już wcześniej wspomniałem - Fin również bardzo chciałby wystąpić w legendarnym już wyścigu 24h Le Mans. Ostatnio również Fernando Alonso wyraził zainteresowanie wyżej wymienionym wyścigiem.

"Lubię wyścigi i wyścig Le Mans jest jedną z rzeczy, które znajdują się na szczycie mojej listy, bo to bardzo znany wyścig. Zobaczymy co pokaże przyszłość, ale na pewno będę zainteresowany wzięciem udziału w tym wyścigu."