Pierwszy nieoficjalny wyścig Formuły E

W czwartek na torze w Donington Park odbył się pierwszy prawdziwy wyścig Formuły E, choć jeszcze nie zaliczany do klasyfikacji mistrzowskiej. Brazylijczyk Lucas di Grassi odniósł pierwsze zwycięstwo dla zespołu Audi Sport ABT.

Na drugiej pozycji na mecie pojawił się kolejny Brazylijczyk, Bruno Senna. Prowadził on bolid zespołu Mahindra Racing. Stephane Sarrazin stanął na najniższym stopniu podium dla Venturi GP.

Pełna symulacja weekendu miała pozwolić zawodnikom i zespołom lepsze przygotowanie do pierwszego sezonu. Kierowcy bralu udział w treningu, kwalifikacjach i samym wyścigu tak jak będzie to miało miejsce na torze Beijing we wrześniu. Zespoły korzystały nawet z tymczasowych boksów, takich samych jakie będą rozstawiane na ulicznych torach w trakcie sezonu.

Sesja była zamknięta dla prasy i zespoły zostały poproszone o nie udostępnianie żadnych informacji, zdjęć czy wyników. Drugi taki dzień został zaplanowany na 6 września, na dwa tygodnie przed pierwszym wyścigiem, który odbędzie się 19 września.

Poniżej wywiad z Bruno Senną z poprzednich testów.