Top Ad unit 728 × 90

 

Plotka? Alonso przechodzi do Mercedesa w sezonie 2015

Podobno ktoś z bliskiego otoczenia Fernando Alonso potwierdził, że na dniach Hiszpan powinien podpisać kontrakt z zespołem Mercedesa. Obecny kierowca Ferrari miałby trafić do aktualnie najlepszego zespołu w stawce i zastąpić Nico Rosberga.

Tym samym w Mercedesie mielibyśmy taki sam skład kierowców jak w Mclarenie w sezonie 2007, a wiecie co to może oznaczać?

Na ile taka sytuacja jest możliwa? Na pewno Mercedes jako zespół z Niemiec chce mieć kierowce tego samego pochodzenia, więc trochę trudno uwierzyć, że Nico Rosberg miałby odejść. Z drugiej strony zainwestowali dużo pieniędzy w Formułę 1 i chcą mieć najlepszych kierowców.

Fernando na pewno przy obecnej formie Ferrari chce odejść z tego zespołu. Nie liczy on na kolejny rok jazdy na dalszych pozycjach, on po prostu chce wygrywać, nawet jeśli miałoby to oznaczać walkę z Hamiltonem. Wcześniej mówiło się o przejściu do Mclarena, ale tam silniki Hondy to jedna wielka niewiadoma. Jeśli się sprawdzi, to jest to najlepsza opcja dla Hiszpana na ten moment.

Osoba, która puściła w obieg tą informację, wcześniej jako pierwsza poinformowała między innymi o odejściu Erica Boullier z ekipy Lotusa. Jak myślicie? Ile w tym prawdy?

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.