Plotka? Alonso przechodzi do Mercedesa w sezonie 2015

Podobno ktoś z bliskiego otoczenia Fernando Alonso potwierdził, że na dniach Hiszpan powinien podpisać kontrakt z zespołem Mercedesa. Obecny kierowca Ferrari miałby trafić do aktualnie najlepszego zespołu w stawce i zastąpić Nico Rosberga.

Tym samym w Mercedesie mielibyśmy taki sam skład kierowców jak w Mclarenie w sezonie 2007, a wiecie co to może oznaczać?

Na ile taka sytuacja jest możliwa? Na pewno Mercedes jako zespół z Niemiec chce mieć kierowce tego samego pochodzenia, więc trochę trudno uwierzyć, że Nico Rosberg miałby odejść. Z drugiej strony zainwestowali dużo pieniędzy w Formułę 1 i chcą mieć najlepszych kierowców.

Fernando na pewno przy obecnej formie Ferrari chce odejść z tego zespołu. Nie liczy on na kolejny rok jazdy na dalszych pozycjach, on po prostu chce wygrywać, nawet jeśli miałoby to oznaczać walkę z Hamiltonem. Wcześniej mówiło się o przejściu do Mclarena, ale tam silniki Hondy to jedna wielka niewiadoma. Jeśli się sprawdzi, to jest to najlepsza opcja dla Hiszpana na ten moment.

Osoba, która puściła w obieg tą informację, wcześniej jako pierwsza poinformowała między innymi o odejściu Erica Boullier z ekipy Lotusa. Jak myślicie? Ile w tym prawdy?