Maldonado najszybszy drugiego dnia testów w Hiszpanii

Stoffel Vandoorne w McLarenie przejechał aż 136 okrążeń podczas dzisiejszych testów w Barcelonie. Młody kierowca z Belgii osiągnął jednak dopiero dziewiąty czas. Uzyskał tym samym superlicencję FIA. To Pastor Maldonado przejechał dziś dystans jednego okrążenia w czasie 1:24.871 i zakończył dzień na szczycie tabeli czasów.

Nico Rosberg był dziś drugi w Mercedesie. Kimi Raikkonen drugi dzień jeździł dla Ferrari i dzisiejsze testy zakończył bez większych problemów.

Esteban Gutiérrez był czwarty przed Susie Wolff. Zawodniczka Williamsa z samego rana wypadła z toru, później szło jej już dużo lepiej i ostatecznie przejechała 55 okrążeń. Susie przygotowuje się do wzięcia udziału w pierwszej sesji treningowej przed GP Wielkiej Brytanii w lipcu.

Jules Bianchi popołudniu prawie nie jeździł ponieważ mechanicy Marussi wykryli jakiś problem z jego silnikiem. Z kolei Sebastian Vettel na torze pojawił się dopiero po południu. Mistrz świata ma za sobą kolejny dzień z problemami.

Robin Frins miał dziś jeździć dla zespołu Caterham, ale mechanicy nie odbudowali bolidu po wczorajszym wypadku Kamui Kobayashiego.

Wyniki 2 dnia testów w Hiszpanii

Poz
Nr
Kierowca
Zespół
Czas
Okr
113Pastor MaldonadoLotus-Renault1.24.871102
26Nico RosbergMercedes1.25.805102
37Kimi RäikkönenFerrari1.26.48093
421Esteban GutiérrezSauber-Ferrari1.26.97284
541Susie WolffWilliams-Mercedes1.27.28055
617Jules BianchiMarussia-Ferrari1.27.71855
71Sebastian VettelRed Bull-Renault1.27.97372
834Daniel JuncadellaForce India-Mercedes1.28.27291
932Stoffel VandoorneMcLaren-Mercedes1.28.441136
1026Daniil KvyatToro Rosso-Renault1.28.91021