Konflikt w Ferrari - Kimi is not happy..

Wszyscy cały czas próbują wywróżyć konflikt między Lewisem Hamiltonem, a Nico Rosbergiem. Na szczęście Mercedes do ich rywalizacji podchodzi bardzo mądrze. Sprzęt kierowcy otrzymują ten sam, jest też transparentność w komunikacji inżynierów z zawodnikami.

W Bahrajnie zespół pozwolił im się ścigać, w Hiszpanii wiedząc, że gdyby jechali na tej samej strategii to nie było by pomiędzy nimi walki spróbowali dwóch różnych, czyli dali Nico szansę na wygraną. Póki co jest to podejście bardzo pozytywne, nic nie jest ustalone z góry. Wiedzą, że gdyby tak postąpili to strzeliliby sobie prosto w kolano.

Ferrari w ostatnich latach miało kierowcę numer jeden i jego pomocnika, taki powiedzmy Sancho Pansa. Sprowadzając od tego roku dwóch topowych kierowców do zespołu wszyscy spodziewali się konfliktu, po GP Hiszpanii doszło do pierwszych niedomówień.

Fernando Alonso zakwalifikował się za Kimim Raikkonenem do wczorajszego wyścigu i jechał tuż za nim w pierwszym stincie. Przeważnie zawodnik jadący z przodu decyduje o strategi, taka sytuacja miała miejsce w Bahrajnie u kierowców Mercedesa. Hamilton obronił się przed atakami Rosberga na początku wyścigu i mógł do boksów zjechać jako pierwszy.

Kimi Raikkonen po zakończeniu wyścigu został w alei serwisowej, czego normalnie nie robi i dyskutowal z zespołem o strategii. Finowi nie podobało się to, że Alonso został jako pierwszy wezwany do alei serwisowej na początku wyścigu. Gdyby nie Guttierez to już wtedy Hiszpan by wyprzedził swojego kolegę z zespołu. Jako, że to nie pomogło przestawiono Fernando na trzy pit stopy i ostatecznie na mecie pojawił się przed Kimim. Poniżej wywiad Raikkonena po wyścigu:Ferrari w trakcie tego wyścigu dwa razy próbowało pomóc Alonso w wyprzedzeniu Kimiego. Na pewno Fin ma prawo czuć się zniesmaczony taką sytuacją. Musimy poczekać na kolejne wyścigi i zobaczyć jak dalej sytuacja między nimi będzie wyglądać. Wiem jedno, na pewno nie będzie to wyglądało tak "sympatycznie" jak w Mercedesie.