Chilton najszybszy? Nie, to nie błąd - wyniki 1 testu w Hiszpanii

Jak widać na zdjęciu powyżej mechanicy zespołu Marussia, jak i sam zawodnik nie wierzyli, że skończyli dzisiejszy dzień na pierwszej pozycji. Chilton ustanowił czas 1:26.434. Tuż za nim w tabeli czasów uplasował się Charles Pic, jeżdżący dziś Lotusem.

Max swoje najlepsze okrążenie pokonał na super miękkiej mieszance, stąd też tak znacząca poprawa w porównaniu do minionego weekendu ;-)

Z rana mocno padało w Hiszpanii i kilka zespołów wyjechało tylko na okrążenia instalacyjne. Przed przerwą obiadową najlepszy czas uzyskał Lewis Hamilton. Przerwę na launch dziś zarządzono godzinę wcześniej by zespoły mogły więcej pojeździć po południu. Ostatecznie zwycięzca niedzielnego Grand Prix został sklasyfikowany na 3 pozycji, przed Kimim Raikkonenem.

Zawodnik Ferrari dwa razy dziś zatrzymywał się na torze. Po porannej awarii musiał przesiedzieć sześć godzin zanim znowu wyjechał z boksów. Później i tak za dużo nie pojeździł, bo wypadł z toru. Skończył dzień pokonując tylko 21 okrążeń.

Jean-Éric Vergne również miał problemy techniczne, ale po południu już przejechał niezły dystans. Kamui Kobayashi i Sébastien Buemi również mieli problemy techniczne w trakcie dnia.

Mercedes miał testować dziś nowy wydech widoczny na zdjęciu poniżej. Niestety nie wiem jeszcze jaki jest rezultat tych testów.