Zapowiedź Grand Prix Chin 18-20.04.2014

Za nami już trzy tegoroczne wyścigi. Formuła 1 w tym roku, to głównie walka między kierowcami Mercedesa. Lewis Hamilton i Nico Rosberg tworzą prawdziwy show. Na szczęście ich zespół nie korzysta z team orders i w Chinach możemy spodziewać się kolejnej walki pomiędzy tą dwójką kierowców. Oczywiście nie wykluczone jest, że inni zawodnicy też podejmą rękawicę,

Lewis Hamilton jeszcze nigdy w karierze nie wygrał trzech Grand Prix pod rząd, czy uda mu się kontynuować dobrą passę z dwóch poprzednich wyścigów?

Wyścig w Bahrajnie był jednym z najciekawszych w ostatnich latach. Mam nadzieję, że równie dobre Grand Prix przyjdzie nam oglądać w trakcie śniadania wielkanocnego w Chinach.

Po Grand Prix Bahrajnu wszystkie zespoły brały udział w dwu dniowych testach, teraz przyjdzie nam zobaczyć, czego się w trakcie nich dowiedziały i czy zmienią one chociaż trochę układ w stawce. Tor w Chinach jest jednym z ciekawszych. Długie proste, szybkie zakręty i szeroki tor, to to co sprzyja wyprzedzaniu. Problemem może być tu tylko zużycie tylnych opon, ciekawe jak z tym poradzi sobie Mercedes, który dominował w dotychczasowych wyścigach.

Na pewno będziemy mogli liczyć na ciekawą walkę w środku stawki. Force India i Williams pokazali się z dobrej strony w Bahrajnie. Red Bull na pewno dobrze wykorzystał dwutygodniową przerwę i do Chin przyjadą jeszcze mocniejsi.

Tor w Szanghaju ma 16 zakrętów, przed kierowcami będzie 56 okrążeń i 305.256km do przejechania. Jest to drugi najkrótszy dystans w kalendarzu. To będzie 11 wyścig w Chinach, a pięć z nich wygrał kierowca startujący z pole position. Aż ośmiu różnych kierowców tutaj wygrywało. Tylko Hamilton i Alonso wygrywali tutaj dwukrotnie. Ferrari wygrywało tu cztery razy w tym pierwsze i ostatnie Grand Prix.

Program sesji:

18.04 4:00 - 1 trening 8:00 - 2 trening
19.04 5:00 - 3 trening 8:00 - Kwalifikacje
20.04 9:00 Wyścig