Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź Grand Prix Chin 18-20.04.2014

Za nami już trzy tegoroczne wyścigi. Formuła 1 w tym roku, to głównie walka między kierowcami Mercedesa. Lewis Hamilton i Nico Rosberg tworzą prawdziwy show. Na szczęście ich zespół nie korzysta z team orders i w Chinach możemy spodziewać się kolejnej walki pomiędzy tą dwójką kierowców. Oczywiście nie wykluczone jest, że inni zawodnicy też podejmą rękawicę,

Lewis Hamilton jeszcze nigdy w karierze nie wygrał trzech Grand Prix pod rząd, czy uda mu się kontynuować dobrą passę z dwóch poprzednich wyścigów?

Wyścig w Bahrajnie był jednym z najciekawszych w ostatnich latach. Mam nadzieję, że równie dobre Grand Prix przyjdzie nam oglądać w trakcie śniadania wielkanocnego w Chinach.

Po Grand Prix Bahrajnu wszystkie zespoły brały udział w dwu dniowych testach, teraz przyjdzie nam zobaczyć, czego się w trakcie nich dowiedziały i czy zmienią one chociaż trochę układ w stawce. Tor w Chinach jest jednym z ciekawszych. Długie proste, szybkie zakręty i szeroki tor, to to co sprzyja wyprzedzaniu. Problemem może być tu tylko zużycie tylnych opon, ciekawe jak z tym poradzi sobie Mercedes, który dominował w dotychczasowych wyścigach.

Na pewno będziemy mogli liczyć na ciekawą walkę w środku stawki. Force India i Williams pokazali się z dobrej strony w Bahrajnie. Red Bull na pewno dobrze wykorzystał dwutygodniową przerwę i do Chin przyjadą jeszcze mocniejsi.

Tor w Szanghaju ma 16 zakrętów, przed kierowcami będzie 56 okrążeń i 305.256km do przejechania. Jest to drugi najkrótszy dystans w kalendarzu. To będzie 11 wyścig w Chinach, a pięć z nich wygrał kierowca startujący z pole position. Aż ośmiu różnych kierowców tutaj wygrywało. Tylko Hamilton i Alonso wygrywali tutaj dwukrotnie. Ferrari wygrywało tu cztery razy w tym pierwsze i ostatnie Grand Prix.

Program sesji:

18.04 4:00 - 1 trening 8:00 - 2 trening
19.04 5:00 - 3 trening 8:00 - Kwalifikacje
20.04 9:00 Wyścig

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.