Top Ad unit 728 × 90

 

Trzeci trening i kwalifikacje na żywo przed GP Bahrajnu

Rozgrywane wieczorem wyścigi to podwójny problem dla kierowców i zespołów. W trakcie pierwszego i trzeciego treningu jeżdżą w upale i pełnym słońcu, a drugi trening, kwalifikacje i wyścig to sesje dużo chłodniejsze. Przez to opony zachowują się zdecydowanie inaczej i jednostka napędowa, może pracować na wyższych obrotach. Zmienia się też balans bolidu.

Możliwe, że trzeci trening nam za dużo nie powie. Mercedesy będą nadal najszybsze, a zawodnicy prawdopodobnie nie przejadą wielu okrążeń. Będą oszczędzać silniki i tylko korygować ustawienia przed kwalifikacjami.

Rok temu pomiędzy pierwszym, a drugim treningiem mieliśmy tylko 0,3 sekundy różnicy. Wczoraj Lewis Hamilton poprawił się aż o 3 sekundy. Myślę, że dziś w kwalifikacjach najlepsi poprawią czas z zimowych testów.

Tylko Nico Rosberg jest w stanie zbliżyć się do swojego kolegi z zespołu. Cała reszta była ponad sekundę wolniejsza od kierowców Mercedesa. Dużo ciekawej będzie za nimi. Różnicę między kolejnymi zawodnikami są dużo mniejsze i walka o pozycje będzie zacięta.

Przyczepność na tym rzadko wykorzystywanym torze z sesji na sesję powinna się poprawiać. Niższe temperatury wpływają korzystnie na zużycie opon, więc zawodnicy nie powinni na nie narzekać.

Program telewizji Polsat na ten weekend znajdziecie  - tutaj

Transmisje na żywo znajdziecie - tutaj
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.