Trzeci trening i kwalifikacje na żywo przed GP Bahrajnu

Rozgrywane wieczorem wyścigi to podwójny problem dla kierowców i zespołów. W trakcie pierwszego i trzeciego treningu jeżdżą w upale i pełnym słońcu, a drugi trening, kwalifikacje i wyścig to sesje dużo chłodniejsze. Przez to opony zachowują się zdecydowanie inaczej i jednostka napędowa, może pracować na wyższych obrotach. Zmienia się też balans bolidu.

Możliwe, że trzeci trening nam za dużo nie powie. Mercedesy będą nadal najszybsze, a zawodnicy prawdopodobnie nie przejadą wielu okrążeń. Będą oszczędzać silniki i tylko korygować ustawienia przed kwalifikacjami.

Rok temu pomiędzy pierwszym, a drugim treningiem mieliśmy tylko 0,3 sekundy różnicy. Wczoraj Lewis Hamilton poprawił się aż o 3 sekundy. Myślę, że dziś w kwalifikacjach najlepsi poprawią czas z zimowych testów.

Tylko Nico Rosberg jest w stanie zbliżyć się do swojego kolegi z zespołu. Cała reszta była ponad sekundę wolniejsza od kierowców Mercedesa. Dużo ciekawej będzie za nimi. Różnicę między kolejnymi zawodnikami są dużo mniejsze i walka o pozycje będzie zacięta.

Przyczepność na tym rzadko wykorzystywanym torze z sesji na sesję powinna się poprawiać. Niższe temperatury wpływają korzystnie na zużycie opon, więc zawodnicy nie powinni na nie narzekać.

Program telewizji Polsat na ten weekend znajdziecie  - tutaj

Transmisje na żywo znajdziecie - tutaj