Nowe paliwo ma zwiększyć tempo Red Bulli

Nowe paliwo może dać Red Bullowi więcej mocy już podczas kolejnego Grand Prix. Helmut Marko twierdzi, że w Barcelonie dzięki nowej mieszance paliwowej Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo będą szybsi o 0,3 sekundy. Tym samym jego zespół chce zmniejszyć stratę do Mercedesa.

O paliwie mało się mówi, ale jest to też duża część sukcesu Mercedesa. Dlatego ich sponsor i dostawca - Petronas, są przez zespół tak mocno chwalone na każdym kroku.

W Chinach Red Bulle zostały pokonane przez Hamiltona, Rosberga i Alonso. Ten ostatni podobno najwięcej zyskał dzięki nowemu paliwu przygotowanemu przez firmę Shell na ten wyścig. Jest ono podobno lżejsze, a przy tym bardziej wydajne. W ten sposób Ferrari nie tylko zyskało na wadze, ale również na mocy silnika.

Słabe paliwo to nie jedyny problem Red Bulla. Plotki głoszą, że chemikalia w nim zawarte uszkadzają przepływomierze w ich bolidach. Dlatego prawie po każdej sesji w ich konstrukcjach są one wymieniane. Ich dostawca - Total, ma paliwo zmodyfikować właśnie przed weekendem w Hiszpanii. Od tego Grand Prix przepływomierze nie będą mogły być modyfikowane przez zespoły i może to ostatecznie rozwiąże problemy jakie aktualni mistrzowie świata zgłaszali od początku sezonu.