Top Ad unit 728 × 90

 

Nowe paliwo ma zwiększyć tempo Red Bulli

Nowe paliwo może dać Red Bullowi więcej mocy już podczas kolejnego Grand Prix. Helmut Marko twierdzi, że w Barcelonie dzięki nowej mieszance paliwowej Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo będą szybsi o 0,3 sekundy. Tym samym jego zespół chce zmniejszyć stratę do Mercedesa.

O paliwie mało się mówi, ale jest to też duża część sukcesu Mercedesa. Dlatego ich sponsor i dostawca - Petronas, są przez zespół tak mocno chwalone na każdym kroku.

W Chinach Red Bulle zostały pokonane przez Hamiltona, Rosberga i Alonso. Ten ostatni podobno najwięcej zyskał dzięki nowemu paliwu przygotowanemu przez firmę Shell na ten wyścig. Jest ono podobno lżejsze, a przy tym bardziej wydajne. W ten sposób Ferrari nie tylko zyskało na wadze, ale również na mocy silnika.

Słabe paliwo to nie jedyny problem Red Bulla. Plotki głoszą, że chemikalia w nim zawarte uszkadzają przepływomierze w ich bolidach. Dlatego prawie po każdej sesji w ich konstrukcjach są one wymieniane. Ich dostawca - Total, ma paliwo zmodyfikować właśnie przed weekendem w Hiszpanii. Od tego Grand Prix przepływomierze nie będą mogły być modyfikowane przez zespoły i może to ostatecznie rozwiąże problemy jakie aktualni mistrzowie świata zgłaszali od początku sezonu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.