BMW może wrócić do Formuły 1 już w sezonie 2015

Na stronie byłego zespołu Formuły 1 - Minardi, pojawiła się ciekawa informacja. Giancarlo Minardi ich były szef od czasu do czasu potrafi światek zaskoczyć wiadomością, która potem okazuje się prawdą. Mam nadzieję, że w tej informacji jest ziarnko prawdy.

Tegoroczna rewolucja w jednostkach napędowych w Formule 1 sprawiła, że producenci jednostek napędowych bardziej się nią interesują. Minardi twierdzi, że kilku producentów już te nowe jednostki testuje. Rada dyrektorów BMW w maju tego roku podczas jednego z swoich spotkań ma podjąć temat powrotu do Formuły 1.

Głównym promującym ten projekt jest Steven Althaus. Okazuje się, że technicy BMW byli obecni na miejscu, podczas testów przedsezonowych i w trakcie pierwszych weekendów Grand Prix. Zbierają oni informacje od Ferrari, Mercedesa, Renault i Hondy, która wraca z McLarenem w przyszłym sezonie. Co ciekawe nawet Cosworth ma przygotowany już silnik V6, gdyby tylko znalazł się zespół z odpowiednim zapleczem finansowym, o czym informowałem już wcześniej.

Może i wielu z nas narzeka na dźwięk nowych jednostek napędowych, ale jak się okazuje może to być najlepsza zmiana w F1 od lat. Gdyby nie nowe silniki pożegnalibyśmy się z Mercedesem i Renault, a Honda nawet by nie rozważała powrotu do ścigania.

źródło