Statystyki po GP Australii 2014

Nico Rosberg w niedzielę wygrał czwarty wyścig w swojej karierze. Tym samym ma na swoim koncie tyle samo wygranych co Bruce McLaren i Eddie Irvine. Kierowca Mercedesa drugi raz wygrał Grand Prix, które wcześniej padło łupem jego ojca. Keke Rosberg wygrał w Australii pierwszy wyścig na torze w Adelaidzie.

Kierowca o nazwisku - Rosberg prowadzi po raz pierwszy w mistrzostwach świata od 1982 roku.

To było też 100 zwycięstwo w Formule 1 dla bolidu napędzanego silnikami Mercedesa. Wcześniej taki wynik osiągnęli: Ferrari, Ford-Cosworth i Renault. Co ciekawe Lewis Hamilton w sobotę dał im również 100 pole position.

Chociaż jeden kierowca z dwójki - Sebastian Vettel, Lewis Hamilton był klasyfikowany w poprzednich 121 Grand Prix Formuły 1.

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy wynik w swojej karierze. Dodatkowo w trakcie wyścigu zyskał najwięcej pozycji, startował z 15 miejsca, a dojechał 5. Pewnie gdyby nie kontakt z ścianą, dojechałby na lepszej pozycji.

Felipe Massa szybko zakończył swój pierwszy wyścig w bolidzie napędzanym silnikiem Mercedesa. W poprzednich 191 startach korzystał zawsze z silników Ferrari.

Daniil Kvyat został najmłodszym zawodnikiem, który punktował w Grand Prix F1.

Jules Bianchi ukończył wyścig 8 okrążeń za Nico Rosbergiem. Tym samym nie został sklasyfikowany na mecie.

W trakcie wyścigu odpadło siedmiu kierowców. Pięciu miało problemy techniczne, czterech z nich to kierowcy z silnikami Renault i Hamilton w Mercedesie. Kobayashi i Massa odpadli po kolizji w pierwszym zakręcie.

Kevin Magnussen zadebiutował w McLarenie podobnie jak Lewis Hamilton w 2007 roku. Obaj zakwalifikowali się na 4 pozycji, a wyścig ukończyli oczko wyżej. Oczywiście Kevin ostatecznie został sklasyfikowany na 2 miejscu po dyskwalifikacji Ricciardo.

Hamilton był ostatnim kierowcą, który w swoim debiucie finiszował na podium. Magnussen dokonał tego jako 23 w historii. Po raz pierwszy widzieliśmy też Duńczyka na podium. Jest to 28 narodowość, która pojawiła się na podium.

Daniel Ricciardo był pierwszym Australijczykiem, który stanął na podium w Australii, niestety wszyscy wiecie jak to się dalej potoczyło. Tym samym Jenson Button po raz 50 "stanął" na podium.

McLaren wrócił po tym wyścigu na szczyt tabeli klasyfikacji konstruktorów. Ostatnio prowadzili w 2012 roku, nie wygrali mistrzostwa już od sezonu 1998, chociaż gdyby nie afera szpiegowska z sezonu 2007 mieli by o jeden tytuł więcej w swojej gablocie.

Red Bull nie zdobył punktów po raz pierwszy od GP Włoch w 2012 roku.