Daniił Kwiat- biografia

Daniił Wiaczesławowicz Kwiat rosyjski kierowca wyścigowy, jeden z tegorocznych debiutantów. Urodził się 26 kwietnia 1994 roku w Ufie, w Baszkortostanie w Rosji.

Jego kariera, tak jak kariery większości kierowców F1 zaczęła się od kartingu. Największym sukcesem było zajęcie 3 pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy kategorii KF3 oraz drugiej pozycji w Międzynarodowych Mistrzostwach WSK w 2009 roku. 

Kolejnym krokiem, były starty w Europejskiej Formule BMW które rozpoczął w 2010 roku jednak bez większych sukcesów zajmując 10 lokatę w generalnej klasyfikacji i zaliczając jedno podium (drugie miejsce na torze Monza). W azjatyckim odpowiedniku tej serii w ośmiu wyścigach 5 razy stawał na podium, wygrywając raz w Malezji. Wziął też udział w zimowej edycji Brytyjskiej Formuły Renault  dwa razy stanął na podium, i zaliczył jedno poleposition, pozwoliło mu to zająć czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji.

W 2011 roku zaliczył udział w serii Toyota Racing. Wziął udział w  Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0  co pozwolił mu zostać etatowym zawodnikiem Koiaren Motorsport. W Północnoeuropejskim cyklu Formuły Renault. (sześciokrotnie stawał na podium, dwa razy odniósł zwycięstwo w Belgii oraz w Niemczech). Następnym etapem na drodze młodego Rosjanina do F1 w 2012 roku była  Formuła Renault NEC 2.0 w której po zakończeniu sezonu świętował wicemistrzostwo. Później Rosjanin  wybrał Alpejską Formułę Renault 2.0, w której zdobył tytuł mistrza świata, poprzedzając to siedmioma zwycięstwami.

W 2012 roku Daniił Kwiat uzyskał tytuł kierowcy wyścigowego roku, przyznany przez Rosyjska 
Federację Samochodową.

W 2013 roku, Kwiat gościnnie startował w wyścigach formuły 3 w zespole Carlin odnosząc jedno zwycięstwo i siedmiokrotnie stając na podium, jednak był nie klasyfikowany, natomiast o punkty walczył w serii GP3 jeżdżąc w barwach zespołu Arden International. Kwiat mając na koncie 168 punktów zwyciężył w generalnej klasyfikacji serii GP3 5 razy w  sezonie stawał na podium.