3 trening i kwalifikacje na żywo przed GP Malezji 2014

Przed nami dwie sobotnie sesje. Od 6:00 trzeci trening i trzy godziny później walka o pozycje startowe do GP Malezji. W zasadzie wszystko się może zdarzyć, przewidywane są opady deszczu. Na dodatek szybki w piątek Red Bull znowu miał problem z pomiarem paliwa.

W zasadzie trudno zgadywać jakie będą pozycje startowe do niedzielnego wyścigu. Mercedesy były najszybsze do tej pory, ale powróciły ich problemy z zużywaniem opon z poprzedniego sezonu.

Z innych ciekawych informacji, dowiedzieliśmy się dziś, że Zoran Stefanović wycofał swoją kandydaturę i nie będzie walczyć o miejsce w stawce Formuły 1 na sezon 2015. Nie udało mu się zdobyć dostawcy jednostek napędowych.

„Naszym zdaniem każdy powinien grać w grę na tym samym polu, ale nie byliśmy w stanie dopiąć kontraktu na dostawy silników z jednym z obecnych producentów, nawet pomimo tego, że długo z nimi o tym rozmawialiśmy. Od czasu, gdy stało się jasne, że nie osiągniemy porozumienia związanego z jednostkami napędowymi, nasze zgłoszenie straciło moc, przez co zostaliśmy zmuszeni do wycofania się z procesu wyboru na jego półmetku. Nie było równego traktowania, ale wciąż mamy przyszłość w Formule 1” – zapewniał w rozmowie z włoskim Omnicorse.

Wyniki 1 treningu - tutaj

Wyniki 2 treningu - tutaj

Dodatkowe informacje:
Zapowiedź GP Malezji

Plan transmisji w telewizji Polsat

 Pozostałe informacje dotyczące transmisji F1 w Polsce i internecieLinki do stron z transmisjami F1 znajdziecie poniżej:


Podczas Grand Prix Malezji Formuła 1 odda cześć osobom, które znajdowały się na pokładzie zaginionego lotu MH370. Po oświadczeniu władz państwowych, szefowie toru Sepang zdecydowali się odwołać planowany koncert, którego główną gwiazdą miała być amerykańska piosenkarka – Christina Aguilera. Z kolei na krótko przed startem wyścigu, kierowcy i kibice uczczą pamięć zaginionych minutą ciszy.