Trzeci dzień testów w Bahrajnie na żywo - 21.02.2014

Dziś kolejny, trzeci już dzień testów w Bahrajnie. Wczorajszy dzień pokazał nam, że Renault prawdopodobnie uporał się z większością problemów, które trapiły ich od początku testów. Oczywiście jeszcze nie wszystko działa na 100%. Zdaniem Kamui Kobayashiego, Renault obecnie nie jest w stanie konkurować z Mercedesem oraz Ferrari.

To jest to co mamy po naszej stronie i musimy im pomóc, by byli w stanie konkurować z innymi producentami silników. W tej chwili mamy zdecydowanie zbyt słabe tempo, więc obecnie dajemy im maksymalną szansę, a później zajmiemy się naszym samochodem. Czekamy więc na oprogramowanie silnika. Podczas testów zapoznaliśmy się z innymi samochodami i wyraźnie widać, że bolidy Mercedesa są szybsze na prostych o 20-30 kilometrów, co oznacza różne punkty hamowania i tak naprawdę wszystko, gdybyśmy dysponowali odpowiednią mocą. Zobaczymy, co możemy zrobić w tak krótkim czasie. W tej chwili jest trochę zbyt późno.

Wczoraj dowiedzieliśmy się też, że zespół Lotus potwierdził podpisanie długoterminowej umowy z Renault na dostawy silników.

Do tej pory najlepiej w trakcie testów radzą sobie zespoły z silnikami Mercedesa, Ferrari nie jest daleko za nimi. Jak to będzie wyglądać dziś?

Live timing Bahrain 2014


Jeśli live timing wam się nie odświeża kliknijcie ctrl+r

Red Bull w końcu może przejechać więcej okrążeń to od rana, mogą się już zabrać do pracy. Farba flow vis pokazuje im jak powietrze opływa bolid.

Lotus również dziś testuje aero w swoim E22


Zespoły korzystają z najróżniejszych sposobów na sprawdzenie wydajności aero w nowych bolidach