Testy w Bahrajnie na żywo - 19.02.2014 - post aktualizowany

Wracamy dziś do testowania przed sezonem 2014. Z samego rana zaprezentowany został oficjalnie bolid zespołu Lotus E22. Przed nami osiem dni na torze Sahkir w Bahrajnie.

Po czterech pierwszych dniach, będzie cztery dni przerwy i kolejne cztery na torze. Zespoły liczą na to, że te testy przyniosą więcej korzyści niż poprzednie w Jerez. Tam przeważnie jest niska temperatura i ciężko sprawdzić jak opony będą się sprawować w normalnych warunkach. Zespoły już rok temu chciały, żeby testy odbywały się tylko w Bahrajnie, dlatego też w tym roku nie było Barcelony.

Będzie to bardzo ważny test dla zespołów z jednostkami napędowymi Renault. Poprzednio nie przejechały one zbyt wielu okrążeń. Lotus przeprowadzał shakedown swojego nowego bolidu dwa weekendy temu i podobno większość problemów jest rozwiązana.

Na torze powinniśmy dziś zobaczyć między innymi Vettela, Alonso i Hamiltona.

Live timing Bahrain 2014Pomiędzy testami nie działo się wiele w świecie F1. Pirelli zapowiedziało, że na testy w Bahrajnie zabiorą również testową mieszankę na sezon 2015. FIA chce zakazać kocy do podgrzewania opon i chce sprawdzić jak takie opony takie będą się sprawować.

8:15 Mercedes i inne zespoły już na torze

8:30 Dziś pojawiło się też pierwsze zdjęcie Williamsa w nowym malowaniu Martini. Oczywiście w Bahrajnie, Williams jeszcze w historycznym granatowym malowaniu


8:40 Red Bulla póki co na torze nie widać. Dokładnie to widać tyle ile na zdjęciu poniżej.

9:20 Wyższa temperatura już popsuła plany Ferrari


10:00 Jedna trzecia pierwszego dnia testów w Bahrajnie, a Toro Rosso i Red Bull nadal nie wyjechały na tor. Lotus w tegorocznej konstrukcji chyba zamontował większe lusterka, żeby Pastor Maldonado i Romain Grosjean lepiej widzieli co się w koło nich dzieje ;-)

10:10 McLaren na testy w Bahrajnie zdecydowanie poprawił chłodzenie w tylnej sekcji

10:43 Adrian Sutil prawdopodobnie wypadł z toru i pojawiły się czerwone flagi w Bahrajnie.

11:15 Alonso wraca na tor


11:20 Pięć zespołów do tej pory z rana przejechało więcej okrążeń, niż Red Bull od początku roku.

12:00 Red Bull w końcu pojawił się na torze


12:30 Jeszcze trzy godziny do końca dzisiejszych testów. Hamilton jest obecnie najszybszy, a jego czas jest zbliżony do najszybszego okrążenia z zeszłorocznego GP Bahrajnu.

13:00 Toro Rosso w końcu wyjechało na tor. Zespół miał problemy z wyciekiem oleju na początku sesji.

13:30 Problemy Lotusa.

13:37 Toro Rosso już zatrzymało się na torze. Czerwona flaga

Koniec testów.

Wyniki dzisiejszego dnia testów znajdziecie tutaj