Top Ad unit 728 × 90

 

Testy w Bahrajnie na żywo - 19.02.2014 - post aktualizowany

Wracamy dziś do testowania przed sezonem 2014. Z samego rana zaprezentowany został oficjalnie bolid zespołu Lotus E22. Przed nami osiem dni na torze Sahkir w Bahrajnie.

Po czterech pierwszych dniach, będzie cztery dni przerwy i kolejne cztery na torze. Zespoły liczą na to, że te testy przyniosą więcej korzyści niż poprzednie w Jerez. Tam przeważnie jest niska temperatura i ciężko sprawdzić jak opony będą się sprawować w normalnych warunkach. Zespoły już rok temu chciały, żeby testy odbywały się tylko w Bahrajnie, dlatego też w tym roku nie było Barcelony.

Będzie to bardzo ważny test dla zespołów z jednostkami napędowymi Renault. Poprzednio nie przejechały one zbyt wielu okrążeń. Lotus przeprowadzał shakedown swojego nowego bolidu dwa weekendy temu i podobno większość problemów jest rozwiązana.

Na torze powinniśmy dziś zobaczyć między innymi Vettela, Alonso i Hamiltona.

Live timing Bahrain 2014Pomiędzy testami nie działo się wiele w świecie F1. Pirelli zapowiedziało, że na testy w Bahrajnie zabiorą również testową mieszankę na sezon 2015. FIA chce zakazać kocy do podgrzewania opon i chce sprawdzić jak takie opony takie będą się sprawować.

8:15 Mercedes i inne zespoły już na torze

8:30 Dziś pojawiło się też pierwsze zdjęcie Williamsa w nowym malowaniu Martini. Oczywiście w Bahrajnie, Williams jeszcze w historycznym granatowym malowaniu


8:40 Red Bulla póki co na torze nie widać. Dokładnie to widać tyle ile na zdjęciu poniżej.

9:20 Wyższa temperatura już popsuła plany Ferrari


10:00 Jedna trzecia pierwszego dnia testów w Bahrajnie, a Toro Rosso i Red Bull nadal nie wyjechały na tor. Lotus w tegorocznej konstrukcji chyba zamontował większe lusterka, żeby Pastor Maldonado i Romain Grosjean lepiej widzieli co się w koło nich dzieje ;-)

10:10 McLaren na testy w Bahrajnie zdecydowanie poprawił chłodzenie w tylnej sekcji

10:43 Adrian Sutil prawdopodobnie wypadł z toru i pojawiły się czerwone flagi w Bahrajnie.

11:15 Alonso wraca na tor


11:20 Pięć zespołów do tej pory z rana przejechało więcej okrążeń, niż Red Bull od początku roku.

12:00 Red Bull w końcu pojawił się na torze


12:30 Jeszcze trzy godziny do końca dzisiejszych testów. Hamilton jest obecnie najszybszy, a jego czas jest zbliżony do najszybszego okrążenia z zeszłorocznego GP Bahrajnu.

13:00 Toro Rosso w końcu wyjechało na tor. Zespół miał problemy z wyciekiem oleju na początku sesji.

13:30 Problemy Lotusa.

13:37 Toro Rosso już zatrzymało się na torze. Czerwona flaga

Koniec testów.

Wyniki dzisiejszego dnia testów znajdziecie tutaj
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.