Dzisiejszy dzień ma dodatkowe znaczenie. Jednostki napędowe Mercedesa, Renault i Ferrari po dzisiejszym dniu zostaną poddane homologacji FIA. Oznacza to, że silnik, baterie i ERS nie będą mogły być już teoretycznie modyfikowane. W praktyce będzie można poprawiać niezawodność silników i zmniejszać koszty ich produkcji. Po sezonie 2014 homologacja prawdopodobnie zostanie odblokowana by wyrównać różnice między poszczególnymi silnikami.
Renault jest pewne, że poradzi sobie z swoimi problemami. Zdaniem ich szefa operacyjnego Remiego Taffina: „Po ostatnich sześciu, siedmiu latach wiemy, że kiedy rozpoczyna się sezon z nowych silnikiem, to pojawią się pewne problemy z niezawodnością i będzie się je dało rozwiązać w ramach przepisów. Myślę, że podczas ostatnich sześciu lat wymieniliśmy w naszym V8 95% części. W tym przypadku będzie tak samo. Jutro będziemy składać wniosek o homologacje specyfikacji na Melbourne i dostarczymy całą dokumentacje jaka jest potrzebna. Na pewno mamy jeszcze kilka problemów, jednak rozwiążemy je w takim samym trybie jak wcześniej”.
Taffin dodał również, że pomimo kolejnych problemów podczas pierwszego dnia drugiej tury testów w Bahrajnie, Renault poczyniło postępy względem poprzedniego tygodnia. „Myślę, że zrobiliśmy niezły krok do przodu, gdyż mogliśmy jeździć na przyzwoitym poziomie osiągów. Im bardziej podkręcasz tempo, tym pojawia się więcej problemów, więc cały czas musimy sobie poradzić z okresem testów. Jesteśmy trochę do tyłu, więc spotykają nas kłopoty, jednak mierzymy się z nimi i rozwiązujemy je. Nie są to jednak takie problemy jak wcześniej, które trudno było naprawić w krótkim czasie. Teraz to kwestia sprawdzania danych po każdym dniu i rozwiązywania ich. Cały czas mamy trochę pracy do zrobienia. Jest ciężko, ale jesteśmy coraz bliżej”.
Harmonogram ostatniego tygodnia testów
Zespół | 27.02 | 28.02 | 1.03 | 2.03 |
---|---|---|---|---|
Red Bull | Daniel Ricciardo | Daniel Ricciardo | Sebastian Vettel | Sebastian Vettel |
Mercedes | Nico Rosberg | Lewis Hamilton | Nico Rosberg | Lewis Hamilton |
Ferrari | Kimi Raikkonen | Fernando Alonso | Kimi Raikkonen | Fernando Alonso |
Lotus | Pastor Maldonado | Pastor Maldonado | Romain Grosjean | Romain Grosjean |
McLaren | Kevin Magnussen | Jenson Button | Kevin Magnussen | Jenson Button |
Force India | Sergio Perez | Sergio Perez | Nico Hulkenberg | Nico Hulkenberg |
Sauber | Adrian Sutil | Esteban Gutierrez | Adrian Sutil | Esteban Gutierrez |
Toro Rosso | Daniil Kvyat | Jean-Eric Vergne | Daniil Kvyat | Jean-Eric Vergne |
Williams | Valtteri Bottas | Felipe Massa | Felipe Massa | Valtteri Bottas |
Marussia | Max Chilton | Jules Bianchi | Jules Bianchi | Max Chilton |
Caterham | Kamui Kobayashi | Marcus Ericsson | Kamui Kobayashi | Marcus Ericsson |
Live timing Bahrain 2014
Jeśli live timing wam się nie odświeża kliknijcie ctrl+r