Top Ad unit 728 × 90

 

Porównanie silników po 7 dniach testów

Jakie wnioski można wyciągnąć po połowie zimowych testów? W internecie pojawiła się tabela z maksymalnymi prędkościami uzyskiwanymi przez poszczególne zespoły. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że każdy testuje różnie i ilości paliwa jak i użyte opony mogły się różnić.

Co widać na pierwszy rzut oka? Prędkości są wyraźnie wyższe, niż w 2013 roku. Natomiast zespoły korzystające z silników Renault są zdecydowanie najwolniejsze. Zapewne mają na to wpływ problemy z systemem odzyskiwania energii. Mniejsza prędkość maksymalna sprawia, że bolidy odzyskują mniej energii i tym samym mają mniej mocy na doładowanie silnika.

Dlaczego wzrosły prędkości maksymalne? Silniki wraz z doładowaniem mają moc minimalnie większą niż rok temu. Dodatkowo dużo mniejszy docisk aero sprawia, że opór jest mniejszy i łatwiej o wyższe prędkości. Jednym słowem na prostych prędkości są większe, w zakrętach mniejsze. Nic dziwnego, że kierowcy mówią o tym jak trudniej prowadzi się nowe bolidy. Trzeba też pamiętać o dużo wyższym momencie obrotowym. Dzięki temu dużo łatwiej przeszarżować z dodawaniem gazu na wyjściu z zakrętu.

Do tej pory najszybszy był Fernando Alonso. Uzyskał on prędkość 336,4 km/h, to jest o 25 km/h szybciej niż rok temu. Jeśli zawodnicy już teraz osiągają takie prędkości to chyba można już zapomnieć o tym jak w Jerez nie jeździli na 100% mocy silnika.

Prędkości z Bahrajnu:
Ferrari – 336,4 km/h McLaren-Mercedes – 330,2 km/h Williams Mercedes – 327,2 km/h
Toro Rosso Renault – 308,5 km/h Red Bull Renault – 301,6 km/h Caterham Renault – 301,5 km/h

Oczywiście do Australii jeszcze trochę czasu nam zostało. Tymczasem porównajcie dźwięk trzech jednostek napędowych. Każdy brzmi inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.