Giermaziak nadal w Porsche SuperCup

W dniu dzisiejszym na konferencji zorganizowanej przez PKN Orlen potwierdzono, że w najbliższym sezonie Porsche SuperCup kierowcą polskiego zespołu Verva Racing Team pozostał Kuba Giermaziak. Będzie to już jego piąty sezon w tej serii i w barwach Orlenu. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego partnerem w najbliższym sezonie.

Porsche SuperCup to seria towarzysząca Formule 1 i tak samo będzie w tym roku. Organizatorzy zdecydowali się jednak zrezygnować z rund na bliskim wschodzie. Pierwszym wyścigiem sezonu 2014 będzie Grand Prix Hiszpanii, a sezon zakończą dwa wyścigi na torze w Soczi.

Giermaziak będzie się także ścigał w United SportsCar Championship, jednakże priorytetem dla polskiego kierowcy ma być seria Porsche. Kuba w tym sezonie celuje w pierwszą trójkę.

Jak dotąd najlepszy sezon Giermaziaka przypadł na rok 2011, kiedy to wygrał dwa wyścigi, cztery razy stał na podium i na koniec sezonu zajął trzecią pozycję. Polski kierowca odniósł jak dotąd w całej karierze w Porsche SuperCup dwa zwycięstwa, lecz zapowiada walkę o zdobycie kolejnych sukcesów w nachodzącym sezonie 2014.

PKN Orlen nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Patrykiem Szczerbińskim, więc w Verva Racing Team zobaczymy jednego polaka. Kto będzie zespołowym partnerem Giermaziaka na razie nie wiadomo.