Drugi dzień testów w Bahrajnie na żywo - 20.02.2014

Dziś drugi dzień testów w Bahrajnie. Wczorajszy dzień pokazał nam, że zespoły, które najlepiej prezentowały się w Jerez miały tutaj zdecydowaną przewagę nad tymi, którzy mieli problemy podczas pierwszych testów. Praktycznie nic nie zmieniło się w Red Bullu i Toro Rosso. Zespoły napędzane silnikami Renault nadal przejeżdżały mało okrążeń, podobno ma to się zmienić dziś.

Vettel stwierdził, że wczorajsze kłopoty są czymś nowym, a problemy z Jerez zostały rozwiązane. „Uporaliśmy się z tym, co trapiło nas w Jerez. Problemem była temperatura, jednak po dzisiejszych przejazdach wydaje mi się, że jest to już za nami. Często jest jednak tak, że kiedy rozwiązujesz jeden problem pojawia się kolejny, więc pewne rzeczy, takie jak temperatura, niezawodność i kwestie związane z autem, leżą po stronie Red Bulla, a inne po stronie Renault."

Nico Rosberg, Valtteri Bottas, Kamui Kobayashi, Jean-Eric Vergne, Esteban Gutierrez i Max Chilton, przejmą bolidy od swoich kolegów z zespołu.

Live timing Bahrain 20147:20 Wczoraj Mercedes miał za sobą bardzo udany dzień, a dziś już na okrążeniu instalacyjnym Nico Rosberg zatrzymał się i jego bolid będzie musiał zostać przetransportowany do alei serwisowej.

7:30 Red Bull właśnie montuje nowe części w bolidzie Vettela. Oznacza to, że nie zobaczymy Sebastiana na torze z samego rana.

8:30 Powoli wszyscy wyjeżdżają na tor w Bahrainie. Poniżej znajdziecie zdjęcie nowego wyświetlacza na kierownicy Lewisa Hamiltona z wczoraj, robi wrażenie.

10:00 Większość kierowców z rana przejechało średnio około 20 okrążeń. Obecnie na torze nie dziele się wiele. Dużo okrążeń przejechał już bolid Toro Rosso, a Vettel ma też 12 kółek na koncie

10:30 Drugi raz dzisiaj Rosberg zatrzymał się na torze.

11:30 Bottas aktualnie prowadzi w tabeli czasów. Coraz bardziej mi się wydaje, że dopiero ostatniego dnia testów zobaczymy na co wszystkich naprawdę stać, chociaż prawdę poznamy dopiero w Australii


Vettel przejechał już dziś 34 okrążenia. Vergne 48 w Toro Rosso i Grosjean 15 w Lotusie. Większość problemów Renault ma już chyba za sobą

13:20 Zawodnicy po przerwie obiadowej wracają powoli na tor


Po południu nie działo się wiele na torze. Ostatecznie najlepszy czas wykręcił Magnussen w Mclarenie. Wyniki znajdziecie tutaj