Czwarty dzień testów w Bahrajnie na żywo - 22.02.2014

Dziś czwarty dzień testów Bahrajnie. Potem czekają nas cztery dni przerwy i ostatnia czterodniowa seria testów przed startem sezonu.

Zespoły powoli zaczynają przyśpieszać. Chociaż niektóre nadal mają problemy techniczne. Lotus może zacząć czwarty dzień testów w Bahrajnie z opóźnieniem, gdyż ekipa będzie czekała na nowe części z Enstone.

Pastor Maldonado przejechał wczoraj zaledwie 26 okrążeń, gdyż E22 został uziemiony przez problemy ze skrzynią biegów, którą zespół projektował sam.

Zadowolony z dotychczasowych testów był natomiast Jenson Button: Wiemy, że nie jesteśmy najszybsi. Wiemy też, że nie jesteśmy wolni, a świetną sprawą jest to, że przejechaliśmy wiele okrążeń. Jesteśmy w stanie przejechać dystans wyścigu. To obiecujące i myślę, że pokazuje jak ciężki był dla nas ostatni rok. Chłopaki wykonali fantastyczną pracę. Są bardzo podekscytowani nadchodzącym sezonem, po tak słabym zeszłym roku. Dobrze jest znowu widzieć tę iskrę w McLarenie.

Williams dziś ogłosił, że Felipe Nasr będzie pełnił w tym sezonie obowiązki testowego i rezerwowego kierowcy. Ekipa z Groove poinformowała, że Brazylijczyk otrzyma szansę występów w pięciu piątkowych sesjach treningowych i trzykrotnie weźmie udział w oficjalnych testach Formuły 1.

Wraz z ogłoszeniem kontraktu z Nasrem, Williams poinformował o pozyskaniu wsparcia Banco do Brasil, który wspierał młodego kierowcę w trakcie jego startów w GP2. Widać, że zespół ten w tym sezonie praktycznie co drugi dzień wysyła informację o podpisaniu nowego kontraktu, z czego możemy się tylko wszyscy cieszyć.

Live timing Bahrain 2014


Jeśli live timing wam się nie odświeża kliknijcie ctrl+r