Raikkonen nie obawia się zmian w regulaminie

Sezon 2014 będzie obfitował w zmiany regulaminowe. Przede wszystkim zmienią się jednostki napędowe z V8 na turbodoładowane V6. Oprócz tego ograniczony będzie przepływ paliwa i dozwolona ilość jego zużycia, ustalona na 100 kg na wyścig.

Kimi Raikkonen, który spędził 3 dni testując bolid w symulatorze Ferrari, nie wyraża obaw o zmiany w prowadzeniu bolidów.

"Uważam, że nie będzie tak odmiennie jak mówią ludzie, jednak mogę się mylić"- powiedział Fin

"Miejmy nadzieję, że okaże się to całkiem proste. Oczywiście to trudne zadanie dla techników, aby stworzyć nowe silniki, skrzynie biegów i inne podzespoły, ale jako kierowca nie uważam, żeby to wpływało na jazdę."

"Mamy nowe przyciski na kierownicy i inne rzeczy, na które musimy zwracać uwagę, ale poczekajmy i zobaczymy. Łatwiej będzie coś powiedzieć po pierwszym teście"

Warto wspomnieć, że Fin jest ostatnim kierowcą, który zdobył tytuł mistrzowski dla ekipy z Maranello. W nadchodzącym sezonie planuje powtórzyć swoje osiągnięcie z 2007 roku.

"To jest jedyna rzecz, którą chcemy osiągnąć- wygranie mistrzostw. Miejmy nadzieję, że jako zespół, uda nam się to osiągnąć."- zakończył Kimi.

Raikkonen jest oczywiście specyficznym kierowcą. Kilku innych zawodników w tym jego nowy kolega z zespołu twierdzi inaczej. Wyższy moment obrotowy sprawi, że bolidy będą trudniejsze w prowadzeniu, przepisy sprawią też, że docisk jest dużo mniejszy.

Do pierwszych testów trudno powiedzieć, kto mówi prawdę.