Prezentacje bolidów F1 na sezon 2014

Jeszcze kilka lat temu, a dokładnie w 2007 McLaren swój nowy bolid MP4-22 zaprezentował w Walencji. Zorganizowana została parada, Hamilton i Alonso byli obecni tak jak i 100 tysięcy lokalnych fanów. Na miejscu były ekipy telewizyjne jak i pokazy fajerwerków.

Prezentacje wtedy to był spektakl, często organizowany z wielkim rozmachem. Wszyscy czekaliśmy z zapartym tchem na kolejne bolidy. Teraz też czekamy, ale poza samymi bolidami nie ma się co ekscytować prezentacjami.

Większość bolidów zostanie zaprezentowanych tego samego dnia, czyli pierwszego testów Jerez. Niewiele pozostałych jak np McLaren zostanie pokazanych online kilka dni wcześniej... Co oznacza krótki filmik, plus kilka zdjęć.

Oczywiście wszystko to spowodowane jest cięciami w budżetach. Do tego dochodzą "tajemnice" każdego z bolidów. Często nowo pokazane, nie mają wiele wspólnego z tym co widzimy na torze. Głównie chodzi o zaprezentowanie sponsorów. Nawet zdjęć jest udostępnianych mało, lub w słabej jakości, byśmy nie dostrzegli tych ważnych szczegółów.

Mało który zespół przykładowo udostępnia zdjęcia tyły bolidu, by nie pokazywać nam jak wygląda dyfuzor. Jak żyć, w tym nowym świecie F1? ;-)

McLaren pokaże swój bolid 24 stycznia. Mercedes i Caterham 28. Lotusa nie będzie w Jerez, więc pewnie ich prezentacja będzie miała miejsce 19 lutego w Bahrajnie.

Kalendarz na bieżąco, możecie sprawdzać tutaj