Nie spodziewajmy się pięknych bolidów w tym roku

Formuła 1 musi popracować nad wyglądem bolidów. Szef zespołu Caterham, Cyril Abiteboul uważa, że tegoroczne nosy będą okropne i nie atrakcyjne. Jego zdaniem nos tegorocznego Caterhama przypomina Obcego (tak tego z filmów).

Autosport przeprowadził wywiad z Cyrilem. Ten zapytany o wygląd nowego bolidu powiedział krótko: "Będzie brzydki. Dzieci powinny marzyć by zobaczyć bolid Formuły 1. Nie wiem jednak, czy to sen, czy koszmar". Abiteboul jest przeciwny nowemu wyglądowi. Powiedział, że potencjalni fani mogą nawet odejść od Formuły 1.

Dziś Force India pokazało pierwsze zdjęcie, czy też wizualizację nowego bolidu, nie ukazuje on jednak nosa w pełni, a to właśnie to miejsce wzbudza najwięcej kontrowersji. Wszyscy zachwycili się nowym malowaniem, ale to nie jest jeszcze ostateczny wygląd. Przód bolidu może wyglądać dużo gorzej, zespół potwierdził, że przednie skrzydło i nos, który pojawi się podczas testów nie przypomina tego, co mają przygotowane na GP Australii.

W 2012 roku zmiany w przepisach spowodowały powstanie garba na nosie, rok później przepisy pomogły go zamaskować. Mam nadzieję, że podobna sytuacja będzie miała miejsce tutaj. Może FIA pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że Formuła 1 to nie tylko szybkie, ale też piękne bolidy (przynajmniej tak było jeszcze z 10 lat temu)