Mclaren przechodzi testy zderzeniowe, ale nie zdradza sponsora

Najnowszy model McLarena oznaczony jako MP4-29, przeszedł pomyślnie wymagane testy zderzeniowe. Ponadto ekipa z Woking uzyskała homologację podwozia, która dopuszcza ją do udziału w testach.

Kilka dni temu w mediach pojawiły się plotki o tym, że McLaren może mieć problemy z zaliczeniem testów i siłą rzeczy opuścić testy w Jerez.

Oprócz tego, zespół poinformował, że podczas swojej prezentacji 24 stycznia nie przedstawią nowego sponsora tytularnego. Przypomnijmy, że w tym roku McLaren kończy swoją współpracę z Vodafone.

Jonathan Neale, dyrektor zarządzający drużyny, przekonuje, że sytuacja finansowa drużyny jest lepsza niż kiedykolwiek. Pytanie, czy to nie jest tylko marketingowa zagrywka.

Grupa McLarena to prywatna spółka, więc nie musimy pokazywać zysków co roku w ten sam sposób co spółki publiczne. Grupa Mclarena czasami deklarowała znaczące dochody w przeszłości, ale nie musimy tego robić, gdy nie pasuje to do naszej strategii działania"- mówił

"Mamy dużą liczbę wspaniałych sponsorów. Mobil 1, Santander, GSK, Johnnie Walker, Hilton, Hugo Boss, Tag Heuer, SAP. Wszyscy oni podzielają naszą ambicję i oddanie do odniesienia sukcesu."

Niektóre media spekulowały, że po odejściu Vodafone ekipa McLarena mogłaby wrócić do swoich korzeni i nowe auto pomalować na pomarańczowo. Sugerując się jednak ostatnio pokazanymi ubraniami zespołowymi, tak się nie stanie.