Lotus E22 pierwsze zdjęcie

Lotus właśnie na twitterze opublikował takie zdjęcie ich nowego bolidu E22. Widać zdecydowanie inne podejście do przedniego nosa od McLarena i Williamsa. Szczerze mówiąc nie wiem, czy spełnia ono zapisy znajdujące się w regulaminie. Czas pokaże.

Co jest dodatkową ciekawostką nowy bolid ma asymetryczny nos. Co widać dobrze na zdjęciu poniżej:


Lotus potwierdził, że właściciel Gerard Lopez zostanie nowym szefem zespołu w 2014 roku i będzie dzielił obowiązki z Andrew Ruhanem. Pomimo straty jaką jest rezygnacja Boulliera, Lotus ma nadzieję, że posiada mocną platformę komercyjną i zarządczą, by iść naprzód.

Lopez powiedział: „Lotus nigdy nie stał w miejscu i wkraczamy w ekscytujący sezon, z innowacyjnym bolidem, nowymi partnerami i nową strukturą organizacyjną w Enstone. Świetne rzeczy udało się osiągnąć w ostatnich latach i musimy kontynuować ten pęd. Dziękujemy Erikowi za ciężką prace w ostatnich czterech latach i jesteśmy pewni, że możemy kontynuować walkę jako jeden z czołowych zespołów w Formule 1”.

Lotus nie weźmie udziału w przyszłotygodniowych testach na torze w Jerez, jednak planuje zaprezentować nową maszynę E22 podczas testów w Bahrajnie. McLaren prezentuje dzisiaj swój nowy bolid na sezon 2014 o godzinie 13:00, jednakże nie wiadomo czy potwierdzi jakikolwiek plany związane z Boullierem.