Kubica ma pilota

To już oficjalna informacja. Maciej Szczepaniak dołączył do RK M-Sport World Rally Team i w sezonie 2014 będzie pilotem Roberta Kubicy. We Francji od jutro rozpoczynają przygotowania do rajdu Monte Carlo.

"Pilot powinien być narzędziem w rękach kierowcy i musi się dostosować. Wszyscy wiedzą, że Robert jedzie ultraszybko. Jest mistrzem świata WRC2. A ja starałem się po prostu dostarczyć mu taki serwis, jakiego oczekuje. Wiem czego Robert oczekuje i wiem, że jestem w stanie to dostarczyć" - mówił Szczepaniak w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego o współpracy z Robertem.

To chyba ważniejsza informacja niż niedzielna wygrana Roberta w rajdzie. Po ostatnim sezonie było widać, że Kubica jest zawsze szybki, ale gdy ma słabszego pilota ma problemy z dojechaniem do mety. Teraz będzie miał notatki, doświadczonego pilota i pewnie jest z tego piekielnie zadowolony.

Nie pozostało nam nic innego jak czekać na rezultaty tej współpracy.

Maciek na Facebooku napisał: Uff. Dziś jest dość istotny dzień w moim zawodowym życiu. Jak pewnie już wiecie rozpoczynam nowe wyzwanie Ostatnie 7 lat spędziłem ze świetnym kierowcą i przyjacielem, za co serdecznie chciałbym podziękować. Wierzę że Michał poradzi sobie z kontuzją i jeszcze wielokrotnie będzie sprawiał mnóstwo radości kibicom swoją jazdą. Ja koncentruje się już w 100% na nadchodzących zawodach i do zobaczenia na rajdowych trasach, bo bez takich kibiców ten sport nie byłby tak wspaniały. Trzymajcie kciuki.