Dziś 45 urodziny Schumachera, Niemiec nadal w krytycznym stanie

Dziś przypadają 45. urodziny Michaela Schumachera. Niemiec nadal przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej w szpitalu w Grenoble.

Siedmiokrotny mistrz świata samochodowej Formuły 1 miał wypadek podczas jazdy na nartach w narciarskim kurorcie Meribel - w wyniku upadku uderzył głową w skałę, a kask od mocnego uderzenia rozpadł się na dwie części. Więcej o wypadku przeczytacie tutaj

Przed szpitalem w Grenoble dziś zebrali się fani Michaela Schumachera, a także liczne ekipy przedstawicieli mediów. Sabine Kehm, menedżer kierowcy, wydała - w porozumieniu z rodziną siedmiokrotnego mistrza świata - oświadczenie, w którym licznym rzeszom kibiców dziękuje za okazywane wsparcie. Rzecznik szpitala w Grenoble nie wydał w czwartek żadnego komunikatu o stanie zdrowia pacjenta, wcześniej stwierdził , że poinformuje wyłącznie o ewentualnych jego zmianach.

Fani Ferrari przygotowali dziś nawet marsz na cześć Schumachera. Naprawdę wielka szkoda, że odbywa się on w takich okolicznościach.

Ostatnią informacją, przekazaną mediom przez szpital i rodzinę Michaela Schumachera, była wiadomość o usunięciu powstałego w wyniku wypadku krwiaka mózgu, po tym zabiegu stan określano nadal jako krytyczny, ale w miarę stabilny.

Mam nadzieję, że wszyscy, jego fani i Ci, którzy w trakcie jego kariery nie przepadali za nim, życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkiego Najlepszego Mistrzu!!!