Ciężka sytuacja w Lotusie, kolejne zwolnienia

Sezon 2013 zespół z Enstone rozpoczął posiadając około 500 pracowników. W trakcie sezonu zwolnili 70, a teraz chcą zejść do 400 pracowników, czyli kolejnych trzydziestu zostanie zwolnionych.

Poprzedni rok był bardzo dobry pod względem wyników, ale Formuła 1 nie jest w najlepszym stanie pod względem finansów i trzeba było ciąć koszta. Wszyscy słyszeliśmy o tym, że Kimi przez poprzedni rok nawet nie miał płacone za swoje starty.

Wcześniej z zespołu odszedł James Allison , który był niezadowolony z odejścia grupy lepszych inżynierów. Nie pomagały też problemy z wypłatami. Brak wynagrodzenia podważa zaufanie pracowników do pracodawcy. Duża część z nich rozpoczęła poszukiwania pracy gdzie indziej.

Zespół traci personel szybko. Enstone jest tylko 16 km od bazy Caterham w Leafield , 12 km od Marussi w Banbury, 20 km od tunelu aerodynamicznego Toro Rosso w Bicester i 20 km od Mercedesa w Brackley.

Jeśli Lotus chce ten trend odwrócić to musi otrzymać duży zastrzyk finansowy. Potrzebna jest też restrukturyzacja i dobre wyniki. Bez tego trudno im będzie walczyć o pozyskanie nowych sponsorów.

Miejmy nadzieję, że ich problemy są tymczasowe i nie stracimy tego zespołu w trakcie sezonu i zobaczymy ich już za trochę ponad 2 tygodnie na testach w Bahrajnie.