Top Ad unit 728 × 90

 

Wiemy kto będzie sprzedawał prawa do F1 w Polsce

Jak już pewnie dobrze wiecie Polsatowi prawa do transmisji Formuły 1 skończyły się z końcem sezonu 2013. W tym momencie nie wiadomo jeszcze kto je kupi. Dowiedzieliśmy się dziś, że firma MP&Siliva nabyła prawa do sprzedaży ich w Polsce w latach 2014-2019. Są właścicielem praw nie tylko u nas, ale też w Bułgarii, Rumuni i w regionach bliskiego wschodu.

To oni będą sprzedawać prawa stacjom telewizyjnym. W tym roku oferowali prawa do Serii A w Polsce, ale Polsat się wycofał komentując "cena, jaką dyktuje firma MP Silva jest przesadzona i nie odpowiada poziomowi sportowemu ligi". Obawiam się, że tutaj tym bardziej trudno będzie wynegocjować niższą cenę.

Polsat kupił ostatecznie od nich prawa do Pucharu Włoch, a NC+ ma serię A. Trzeba tu jednak pamiętać o tym, że piłka jest dużo bardziej popularna. Poza tym kupując prawa otrzymują też wiele więcej godzin transmisji niż z sezonu F1.

Mam nadzieję, że sprawa się do końca roku wyjaśni...

źródło
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.