Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica dalej trenuje i przy okazji wygrywa

Robert Kubica kontynuuje przygotowania do przyszłorocznego sezonu. W ten weekend startował z Jakubem Gerberem i nie zdziwię się jeśli to właśnie z nim będzie startował w WRC. Jeśli chodzi o rezultat to problemów wygrali rajd Ronde Citta di Sperlonga. Polska załoga była najszybsza podczas trzech z czterech odcinków specjalnych.

Niedzielny rajd to tylko cztery OS-y, ale na liście startowej znalazło się ponad 100 załóg. Kubica jadący Peugeotem 207 S2000 od startu dyktował tempo.

Na pierwszym przejeździe wykręcił 6:38.7, co było wynikiem o nieco ponad 3 sekundy lepszym od Claudio De Cecco w Fordzie Focusie WRC. Podczas drugiej próby Kubica poprawił się o trzynaście sekund i ustanowił nowy rekord trasy. Drugi w klasyfikacji odcinka Fabio Gianfico w Lancerze stracił do niego ponad dwanaście i pół sekundy.

Przed trzecim przejazdem spadł deszcz i Robert przejechał odcinek ponad 35 sekund wolniej, jednak to nie przeszkodziło mu w odniesieniu kolejnego zwycięstwa – z przewagą niespełna 15 sekund nad Graziano De Santisem w Fieście R5.

Podczas ostatniej próby Włoch okazał się jednak o cztery sekundy szybszy od Kubicy, który tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Ostatecznie Polak miał równe 35 sekund przewagi na macie rajdu i dopisał na swoje konto kolejne rajdowe zwycięstwo.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.