Hulkenberg wraca do Force India

Zespół Force India potwierdził, że Nico Hulkenberg będzie ich kierowcą w sezonie 2014. Niemiec podpisał wieloletni kontrakt.

Nico startował już dla nich w sezonie 2012. Wywalczył wtedy 63 punkty, a jego najlepszą pozycją było czwarte miejsce w Grand Prix Belgii. W tym roku występował w Sauberze. Zespół jednak mu nie płacił i Nico mógł odejść jeszcze przed zakończeniem sezonu. Wolał się jednak ścigać, by pokazać innym, że warto go zatrudnić.

Możliwe, że Force India wymieni również drugiego kierowcę. Sergio Perez ma duże szanse na to, że z McLarena przejdzie właśnie tutaj.

„Cieszę się z powrotu do Force India. Zespół stawia sobie wysokie cele przed przyszłym sezonem i uważam, że moje doświadczenie zdobyte w ostatnich latach pomoże je nam zrealizować. Naprawdę wierzę, że możemy mieć konkurencyjny bolid w 2014 roku. Słyszałem wiele pozytywnych rzeczy o nowym silniku Mercedesa, więc jestem niezwykle podekscytowany przed przyszłym sezonem. Znam ten zespół i widzę determinację oraz głód sukcesu tej wielkiej grupy ludzi”.

Vijay Mallya: „Jestem zachwycony, że Nico wraca do Force India. Kiedy ścigał się on dla nas w 2012 roku, stało się bardzo jasne, że Nico jest wielkim talentem i wciąż imponuje w padoku swoimi wynikami. Zatrudnienie Nico jest ogromnym impulsem dla każdego w zespole. Mamy wielkie nadzieje i oczekiwania przed następnym rokiem, dlatego też zatrudniając go znajdujemy się w najlepszej pozycji do zrealizowania naszych celów i przejechania jak najlepszego sezonu”.