Top Ad unit 728 × 90

 

Gutierrez potwierdzony przez Saubera na sezon 2014

Esteban Gutierrez zostaje na drugi rok w Sauberze. Zespół właśnie potwierdził, że zostanie on partnerem Adriana Sutila.

Monisha Kaltenborn powiedziała, że wybrali go, ponieważ wierzą w to, że jest utalentowanym, młodym zawodnikiem"

„Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować starty dla Saubera” – powiedział Esteban Gutierrez. „Ostatni sezon upłynął pod znakiem nauki i dzięki ścisłej współpracy z zespołem udawało mi się cały czas poprawiać. To będzie mój czwarty rok w zespole, drugi jako kierowca i czuję się z tym komfortowo. Wyzwania techniczne w sezonie 2014 będą ogromne. W związku z tym najważniejsze będzie dobre poznanie ludzi, z którymi pracuje. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jeszcze bardziej się poprawiać i wspierać zespół”.

„To dla mnie wielka szansa, otrzymując możliwość zostania kierowcą testowym Saubera” – oznajmił Siergiej Sirotkin, nowy tester Saubera. „Będę ciężko pracował, by stale się poprawiać i wyciągnąć maksimum z tej możliwości. Formuła 1 jest bardzo skomplikowana, więc ważne jest otrzymanie takiej szansy. Moim głównym celem w przyszłym roku będzie jednak World Series by Renault, które jest bardzo konkurencyjną serią. To pozwoli mi się jeszcze bardziej przygotować do kolejnego wielkiego kroku”.

Ponadto Sauber poinformował o kontynuowaniu współpracy z meksykańskim gigantem telekomunikacyjnym, firmą Telmex, która sponsoruje szwajcarską ekipę od 2011 roku.

Sergey Sirotkin, 18 latek z Rosji został kierowcą testowym Saubera na przyszły rok. Ma ten sezon spędzić na nauce i co najważniejsze, zdobyć superlicencję.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.