Gutierrez potwierdzony przez Saubera na sezon 2014

Esteban Gutierrez zostaje na drugi rok w Sauberze. Zespół właśnie potwierdził, że zostanie on partnerem Adriana Sutila.

Monisha Kaltenborn powiedziała, że wybrali go, ponieważ wierzą w to, że jest utalentowanym, młodym zawodnikiem"

„Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować starty dla Saubera” – powiedział Esteban Gutierrez. „Ostatni sezon upłynął pod znakiem nauki i dzięki ścisłej współpracy z zespołem udawało mi się cały czas poprawiać. To będzie mój czwarty rok w zespole, drugi jako kierowca i czuję się z tym komfortowo. Wyzwania techniczne w sezonie 2014 będą ogromne. W związku z tym najważniejsze będzie dobre poznanie ludzi, z którymi pracuje. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jeszcze bardziej się poprawiać i wspierać zespół”.

„To dla mnie wielka szansa, otrzymując możliwość zostania kierowcą testowym Saubera” – oznajmił Siergiej Sirotkin, nowy tester Saubera. „Będę ciężko pracował, by stale się poprawiać i wyciągnąć maksimum z tej możliwości. Formuła 1 jest bardzo skomplikowana, więc ważne jest otrzymanie takiej szansy. Moim głównym celem w przyszłym roku będzie jednak World Series by Renault, które jest bardzo konkurencyjną serią. To pozwoli mi się jeszcze bardziej przygotować do kolejnego wielkiego kroku”.

Ponadto Sauber poinformował o kontynuowaniu współpracy z meksykańskim gigantem telekomunikacyjnym, firmą Telmex, która sponsoruje szwajcarską ekipę od 2011 roku.

Sergey Sirotkin, 18 latek z Rosji został kierowcą testowym Saubera na przyszły rok. Ma ten sezon spędzić na nauce i co najważniejsze, zdobyć superlicencję.