Top Ad unit 728 × 90

 

Ferrari zaprezentowało silnik na sezon 2014

Wczoraj w Maranello, Ferrari zaprezentowało swój nowy silnik 1.6 V6 turbo, z którego będą wraz Marussią i Sauberem korzystać w przyszłym sezonie.

„W wyniku wprowadzenia nowych przepisów, nie powinniśmy dłużej mówić o silnikach, ale jednostkach napędowych. To bardzo skomplikowany projekt, nad którym pracujemy od dwóch lat. Nowe regulacje to fascynujące wyzwanie, które kładzie duży nacisk na odzyskiwanie energii i ogólną wydajność jednostki napędowej” – powiedział dyrektor do spraw silników i elektroniki Ferrari, Luca Marmorini.

Nowa jednostka nosi nazwę 059/3. Ferrari liczy na to, że idealnego dopasowania silnika do podwozia samochodu będzie stanowiła dużą przewagę nad większością pozostałych ekip.

„Możliwość jednoczesnego zbudowania silnika i podwozia jest dla Ferrari miłą przewagą. Inne zespoły nie będą miały takiej szansy, a musimy pamiętać, że w tym roku, jak nigdy wcześniej, instalacja nowej jednostki napędowej w podwoziu samochodu będzie skomplikowaną operacją. Mam doświadczenie z Lotusa. To prawda że dostawca silników stara się sprostać twoim prośbom, ale tu w Ferrari, gdzie panuje historyczna kultura połączona ze wspólnym celem określania i rozwijania projektu nowego samochodu, jest inaczej” – zaznaczał dyrektor techniczny Ferrari, James Allison.

„Przez ostatnie lata pracowaliśmy bardzo blisko z naszymi kolegami z działu zajmującego się podwoziem. Głównie dlatego, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie ma sensu w tym, by ludzie od silników kładli zbyt duży nacisk na nasz projekt, jeśli nie współgrałby on ze zwycięskim samochodem. Nie chodzi tu wyłącznie silnik, ale także o inne elementy tej jednostki napędowej, które jak dobrze wiecie, są dużo bardziej skomplikowane niż dawniej” – dodał Luca Marmorini.Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.